Mintos recenze na P2P půjčky, zkušenosti a návod, jak zhodnotit peníze o 12%

Investování v rámci P2P půjček se stalo velmi oblíbeným díky stabilnímu zhodnocení okolo 10% a relativně nízkému riziku. P2P půjčky propojují spotřebitele, kteří potřebují peníze a investory, kteří peníze nabídnou. Mintos patří k nejoblíbenějším portálům s P2P půjčkami v Pobaltí a odvážím se říci, že dnes už v celé Evropě. Tato recenze na Mintos by tak měla zahrnovat jak základní popis fungování platformy, návod, jak začít investovat, tak zkušenosti investorů a tipy, jak zhodnotit své peníze co nejvíce.

Mintos nabízí registraci novým investorům. Chci Mintos vyzkoušet!

Recenze Mintos

Z grafu je vidět, že nejpočetnější jsou osobní půjčky a půjčky na automobil. Zajímavostí je, že mezi poskytovatele půjček patří i česká společnost ACEMA, avšak jen velmi malým podílem.

Nevýhody pro investory

 • Bankrot poskytovatelů půjček
 • Ukončení provozu platformy
 • Menové riziko (v souvislosti s chystaným ukončením intervence ČNB)
 • Nesplácení půjček do žadatelů

Pokud investujete na Mintos v jiné měně než v CZK (české koruně), pak převeďte peníze pomocí P2P Transferwise (v samostatném článku sdílím své zkušenosti s zkušenosti s TransferWise) – výrazně ušetříte na poplatcích.

Výhody pro investory

 • Dobré zhodnocení (cca 10-13% ročně)
 • Většina půjček je tzv. buyback guarantee (možnost odkoupení)
 • Minimální částka k investici od 10 Euro
 • Možnost nastavit si auto pilota investování
 • Registrace je zdarma
 • Uživatelsky přívětivé webové prostředí
 • Platforma kompletně v češtině

Co je to garance vykoupení?

Pokud žadatel o půjčky nesplácí – pokud uběhne od poslední splátky 60 dnů, poskytovatel půjčky vám peníze vrátí. Je to skvělá jistota pro investory, že své peníze dostanou zpět. Pravda, s 2 měsíčním zpožděním, ale mnohem lepší, než kdyby peníze propadly úplně.

Úvěry s garancí zpětného odkupu (vykoupení) jsou označeny žlutým štítkem (ang. BuyBack Guarantee).

Všechny půjčky nejsou s garancí vykoupení, avšak dle zkušeností investorů je doporučeno vybírat ty, které garanci obsahují.

Mintos zkušenosti

Platforma na P2P půjčky Mintos vznikla v roce 2015 a ihned zažila obrovský boom. K datu listopadu 2016 bylo na Mintos registrováno 15 tisíc investorů z více než 50 zemí. Investoři poskytli celkem 88,6 milionů dolarů na vypsané půjčky. Přitom společnost zaměstnává pouze 23 zaměstnanců. Mintos sídlí v Lotyšsku v hlavním městě Riga. Zakladateli jsou Martins Sulte a Martins Valters.

Mintos umožňuje Auto invest

Již jsme o tom mluvili v rámci výhod pro investory. V nastavení můžete upravovat tzv. auto invest, tedy aby se peníze automaticky investovaly do vybraných půjček.

Auto invest vám šetří čas. Ano, na primárním i sekundárním trhu lze najít zajímavé půjčky a pravděpodobně byste mohli dosáhnout vyššího zhodnocení. Ale na úkor času. V porovnání s Portfolio Managerem na Bondoře je Autoinvest na Mintosu dobrý.

Díky autoinvestu se tak ani nemusíte neustále přihlašovat na Mintos a můžete si spokojeně užívat vlastních jiných činností, které vám přinášejí zábavu anebo užitek.

mintos strategie

Mintos strategie je důležitá oblast, které byste se měli věnovat a dobře promyslet? Následně si vyberte z dostupných možností:

 • Diverzifikovaná
 • Konzervativní
 • S vysokým výnosem
 • Vlastní strategie

Mintos návod

Z oficiálních statistik Mintos vidíme, že průměrný výnos investora je cca 8% – 12% ročně. Tj. přibližně 1% měsíčně. Ze zkušenosti mohu potvrdit, že k nejvyššímu zhodnocení dochází, když investujete do hypotečních úvěrů.

REGISTROVAT SE NA MINTOS

 

P2P půjčky v měně EUR jsou pro investory stále méně atraktivní, protože jejich výnos je často na 8% ročně, pokud chceme 12%, musíme investovat do půjčky na 2-4 roky. To je zase pro investora dlouhá doba a značná nejistota postupného splácení. Podívejte se na strategii investic do P2P půjček na Mintos, která vykazuje zhodnocení 17% ročně. Jedná se o investování do půjček, které nejsou EURové.

Alternativy pro investice do P2P půjček

Pokud vás láká zhodnocování peněz v rámci P2P půjček, pak určitě prozkoumejte také další podobné platformy, např:

 • Twino
 • SavingsStream
 • Bondora (zhodnocení 10-20% ročně)
 • Zonky (nízké zhodnocení, málo půjček)
 • Bondster (nízké zhodnocení)
 • Prestito, Loanis, Žlutý Meloun, Symcredit,…

Nezapomeňte, že P2P půjčky neslouží jako krátkodobé investice. Cílem investorů do P2P půjček typu Mintos a dalších je jednoduše vytvořit portfolio se stabilním zhodnocením, které bude pracovat několik (desítek) let. Zkušenosti investorů však stále hlasitěji hovoří o tom, že Mintos je nejstabilnější a investorsky nejbezpečnější platformou pro P2P investování.

A skvělé na tom je to, že funguje i pro krátkodobější časové horizonty investice (např. 1 – 3 roky).

Mintos promo kód

Každý nový investor měl možnost získat 1% bonus k investici, kterou provede do 90 dnů od registrace. Jednalo se o promo akci, pro kterou byl nutný tzv. promo kód.

Aktuálně není dostupný žádný Mintos promo kód.

Pokud budete chtít získat bonusové 1% ke své investici, napište mi zprávu. Dle obchodních podmínek nelze aktuálně sdílet tyto bonusové odkazy veřejně. Zašlu vám odkaz pro registraci, který v sobě obsahuje promo kód a získáte 1% ke své investici.

Mintos odmění vás (nového investora) i mě (stávajícího investora). Chci být otevřený a transparentní. Tuto recenzi a návod, jak investovat na Mintos, píši z vlastní zkušenosti a věřím, že se jedná o dobrou alternativní investici pro diverzifikaci investičního portfolia.

V některých měsících Mintos neumožňuje získání bonusových procent, bohužel své akce výrazně omezil.

Mintos je bezpečnou platformou, která nabízí investorům alternativní druh investice ve formě půjčování peněz P2P. Aktuální výnosy jsou mezi 12% – 17% ročně.

REGISTROVAT SE NA MINTOS

 

Aktualizováno