Bondster recenze: Výhody a nevýhody investování do P2P půjček

bondster recenze

P2P půjčky se staly stabilní a důvěryhodnou alternativní investicí. P2P investování je lákavé také pro začínající investory, a tak přicházíme s další recenzí peer-to-peer platformy. Bondster je česká investiční platforma pro P2P půjčky a investice, která nabízí investorům průměrné 10% roční zhodnocení. Tak jako ostatní P2P společnosti propojuje investory z řad široké veřejnosti s důvěryhodnými poskytovateli půjček. Tato recenze se bude zaměřovat na výhody a nevýhody Bondster platformy.

Jak funguje Bondster P2P investování

Na jedné straně stojí žadatelé o úvěry, kteří potřebují peníze. Na té druhé pak investoři, jež chtějí zhodnocovat své volné finanční prostředky.

jak funguje bondster

Princip fungování projektu Bondster je velice jednoduchý. Jako investoři dostanete k ruce přehledné uživatelé menu, ve kterém se vám budou zobrazovat jednotlivé investice, do nichž budete moci vstupovat.

Bondster je otevřen nejenom lidem prahnoucím po zhodnocení vlastních úspor, ale hlavně poskytovatelům půjček nabízející na tomto virtuálním tržišti úvěry, do kterých je možné investovat. Takový nadčasový Marketplace, kde se protíná poptávka s nabídkou. V případě tohoto serveru pod záštitou vysoké transparentnosti, jednoduchosti a důrazu kladeném na maximální bezpečí vložených peněz.

To je způsobeno přehlednými smluvními podmínkami, které podepisuje každý investor. Vliv na to má ale i fakt, že na tržiště Bondster vstupují jen licencovaní poskytovatelé půjček. Aktuálně si můžete vybírat z následujících:

 • ACEMA Credit Czech, a.s.
 • BEZ BANKY s.r.o.
 • BANKOMETR s.r.o.
 • YARIS s.r.o.
 • MIKROKASA s.a.
 • STIK-CREDIT ad
 • B&G Credit OOD
 • Kviku
 • Lime
 • Net Gotówka
 • Omnigrant
 • Tez Lombard
 • CreditGO
 • Speed Cash
 • SIM PŮJČKA
 • Right Choice Finance Corporation
 • Ascot Finance

bondster půjčky poskytovatelé

Vzhledem k tomu, že jde primárně o úvěry prezentované právnickým subjektům se zástavou nemovitosti v odpovídající hodnotě, máte záruku, že v případě nesplácení klienta o své peníze jednoduše nepřijdete. Na tom se mimo jiné podepisují další pozitivní věci.

 • Je kladen důraz na profesionální odhady zastavených aktiv.
 • Mnohdy není poskytován úvěr větší jak 40 % hodnoty aktiva.

Bondster základní statistiky

Počet investorů

Počet investorů na Bondster
Počet investorů na Bondster

Zveřejněno vs investováno měsíčně v CZK

Měsíční investice na platformě Bondster
Měsíční investice na platformě Bondster

Objem zveřejněných vs financovaných úvěrů

Objem zveřejněných vs financovaných úvěrů
Objem zveřejněných vs financovaných úvěrů

Struktura ročních výnosů na nesplacených půjčkách

Struktura ročních výnosů na nesplacených půjčkách
Struktura ročních výnosů na nesplacených půjčkách

Struktura půjček dle výnosů EUR

Bondster půjčky dle výnosů v měně EUR
Bondster půjčky dle výnosů v měně EUR

Struktura půjček dle výnosů CZK

Bondster půjčky dle výnosů v měně CZK
Bondster půjčky dle výnosů v měně CZK

Vyplacené úroky

Vyplacené úroky na Bondster
Vyplacené úroky na Bondster

Struktura podle typů půjček

Bondster struktura úvěrů a půjček
Bondster struktura úvěrů a půjček

Struktura podle poskytovatelů

bondster poskytovatelé P2P půjček
Bondster poskytovatelé P2P půjček

Návod pro začínající investory

Jestliže uvažujete o lukrativních výnosech pohybujících se mezi 5 – 15 % ročně, pak je Bondster tou správnou volbou zrovna pro vás. Investovat můžete nejenom v českých korunách, ale také v eurech. Vše je velice snadné a k založení účtu nepotřebujete nic složitého.

INVESTOVAT NA BONDSTER
 • Vyplníte kontaktní formulář.
 • Uvedete svou emailovou adresu.
 • Odsouhlasíte investorskou smlouvu.
 • Naskenujete doklad pro AML.
 • Odsouhlasíte obchodní podmínky.

V ten okamžik získáte přístup do P2P platformy Bondster, která se vyznačuje svou jednoduchostí. V přehledném menu máte detaily jednotlivých půjček, do nichž lze investovat. Zkušenosti ostatních investorů hovoří v tomto směru jednoznačně. V této platformě se vyzná naprosto každý. K dispozici budete mít mimo jiné čtyři základní kategorie.

 • Přehled účtu – Bližší informace o vašem Bondster účtu.
 • Nabídka investic – Výpis investic, do nichž můžete vložit své peníze, a to prostým převodem z bankovního účtu.
 • Autoinvest – Automatický systém, který za vás bude provádět investice dle předem nastavených kritérií.
 • Moje investice – Přehled aktuálních investic.

Zkušenosti s platformou – Bondster recenze

V okamžiku, kdy se začnete podrobněji pídit po tom, jak Bondster funguje a jak jsou s ním spokojeni jednotliví investoři, budete nadšeni. Zkušenosti jsou totiž velice pozitivní, což dokazují i mnohé diskuze na internetu. Právě v nich máte možnost narazit na názory týkající se tohoto typu investice.

Při pročítání takových recenzí přijde řeč nejenom na zdanění výdělku, ale i na mnohé další detailní věci, které je vhodné považovat za důležité.

 • Počítat musíte s ročním poplatkem ve výši 1 % z proinvestované částky.
 • Minimální participace je v hodnotě 100 Kč.
 • Notifikace mailem nebo skrze Facebook na nové úvěry.
 • Možnost zadat promo kód, s nímž získáte určité benefity.

I když si odečtete zmíněné poplatky, dospějete k názoru, že investiční projekt Bondster je zajímavým projektem P2P půjček, jehož výstupem bude průměrné zhodnocení investice kolem 10 %. A to vám v dnešní době nabídne jen málokterý subjekt.

Navíc, motto Bondsteru zní: Investujte do zajištěných půjček. Investování skrze Bondster vás staví do stabilní pozice, protože půjčky jsou jištěné a společnost poskytuje garanci požadovaného výsledku.

Bondster kalkulačka

Na webových stránkách Bondsteru najdete také interaktivní kalkulačku. My jsme vložili jen náhledový obrázek, ale ke krátké ukázce postačí. Jednoduše si na kalkulačce můžete spočítat výši, jakou vyděláte navíc tím, že peníze, které máte na spořícím účtu, tak převedete na Bondster.

V našem příkladě, který jsme nasimulovali, to je při investici 30 tisíc Kč na dva roky částka 6 tisíc korun.

bondster kalkulačka

Co se stane, pokud se Bondster dostane do platební neschopnosti?

Návod na řešení této důležité otázky dává Bondster na svých stránkách. Uvádí, že investory bude neprodleně informovat. V případě insolvence bude soudně určen likvidátor, který bude Bondster spravovat. Jeho úkolem bude vypořádat pohledávky vůči investorům a obchodním partnerům. Bodnster vede peníze klientů na účtech oddělených od svých provozních účtů, čímž je do jisté miry chrání před sebou samým.

Jaký je rozdíl mezi Bondsterem a jinými tržišti?

Bondster umožňuje na rozdíl od mnoha jiných platforem diverzifikovat investice. Půjčky jsou navíc zajištěny zástavním právem k nemovitostem i věcem movitým. Díky tomu se výrazně snižuje riziko pro investory. Bondster navíc garantuje u některých půjček jejich zpětný odkup, pokud by nebyly splaceny.

Bondster vs. Zonky

Nabízí se otázka, jak si projekt Bondster stojí proti současné konkurenci v České republice? Pro její zodpovězení musíme porovnat Bondster vs. Zonky. Zkušenosti investorů u obou projektů jsou celkem vypovídající. Bondster recenze prozrazuje to, že projekt předbíhá Zonky (přečtěte si Zonky recenzi) větší transparentností a snaží se klientovi předkládat maximum dostupných informací.

Pokud si k minimální investici ve výši 100 Kč připočtete ještě přehlednost a komplexnost investiční platformy, hovoří pro Bondster opravdu hodně výhod. Proto se možná i vy stanete tím, kdo bude chtít peníze zhodnotit více než kde jindy, a to v kombinaci s velkou bezpečnou investicí.

Peer-to-peer investování přes Bondster

bondster p2p investování

Bondster platforma je pro investory mnohem atraktivnější než Zonky, které má obrovskou mediální kampaň. Pokud se ale podíváme do zahraničí na P2P platformy pro investování, pak je zde konkurence silnější.

INVESTOVAT NA BONDSTER

Mintos dokáže nabídnout vyšší zhodnocení, a to průměrně 11% – 13% ročně a co je ještě lepší, je fakt, že objem půjček je mnohonásobně vyšší. Diverzifikace, která je v oblasti P2P investování tak důležitá, může na platformě Mintos probíhat lépe.

Minimální vklad je 10 Euro, poslat lze i české koruny. Anebo si přečtěte recenzi Mintosu a moje vlastní zkušenosti s výnosem 17% ročně.

Současný finanční trh nabízí bezpočet možností investice. Peníze můžete zhodnocovat v akciích, podílových fondech, nemovitostech a v mnoha dalších oblastech. Poslední dobou se do popředí zájmu investorů řadí také alternativní investice P2P půjčky. Pod touto zkratkou si můžete představit pojem peer-to-peer, za nímž se skrývá překlad klient – klient neboli půjčky od lidí. Bondster by měl být jasnou volbou, pokud nechcete vstupovat do měnového rizika. Nejoblíbenější platforma jak z pohledu většiny zahraničních investorů tak v našich vlastních preferencí, je stále Mintos.