Bondster recenze – Výhody a nevýhody investování do P2P půjček

bondster recenze

P2P půjčky sestaly stabilní a důvěryhodnou alternativní investicí. P2P investování je lákavé také pro začínající investory, a tak přicházíme s další recenzí peer-to-peer platformy. Bondster je česká investiční platforma pro P2P půjčky a investice, která nabízí investorům průměrné 10% roční zhodnocení. Tak jako ostatní P2P společnosti propojuje investory z řad široké veřejnosti s důvěryhodnými poskytovateli půjček. Tato recenze se bude zaměřovat na výhody a nevýhody Bondster platformy.

Jak funguje Bondster P2P investování

Na jedné straně stojí žadatelé o úvěry, kteří potřebují peníze. Na té druhé pak investoři, jež chtějí zhodnocovat své volné finanční prostředky.

jak funguje bondster

Princip fungování projektu Bondster je velice jednoduchý. Jako investoři dostanete k ruce přehledné uživatelé menu, ve kterém se vám budou zobrazovat jednotlivé investice, do nichž budete moci vstupovat.

Bondster je otevřen nejenom lidem prahnoucím po zhodnocení vlastních úspor, ale hlavně poskytovatelům půjček nabízející na tomto virtuálním tržišti úvěry, do kterých je možné investovat. Takový nadčasový Marketplace, kde se protíná poptávka s nabídkou. V případě tohoto serveru pod záštitou vysoké transparentnosti, jednoduchosti a důrazu kladeném na maximální bezpečí vložených peněz.

To je způsobeno přehlednými smluvními podmínkami, které podepisuje každý investor. Vliv na to má ale i fakt, že na tržiště Bondster vstupují jen licencovaní poskytovatelé půjček. Aktuálně si můžete vybírat z následujících:

 • ACEMA Credit Czech, a.s.
 • BEZ BANKY s.r.o.
 • BANKOMETR s.r.o.
 • YARIS s.r.o.

bondster půjčky poskytovatelé

Vzhledem k tomu, že jde primárně o úvěry prezentované právnickým subjektům se zástavou nemovitosti v odpovídající hodnotě, máte záruku, že v případě nesplácení klienta o své peníze jednoduše nepřijdete. Na tom se mimo jiné podepisují další pozitivní věci.

 • Je kladen důraz na profesionální odhady zastavených aktiv.
 • Mnohdy není poskytován úvěr větší jak 40 % hodnoty aktiva.

Bondster základní statistiky

 • Průměrné zodnocení: 10%
 • Počet investorů: 3630
 • Objem půjček: 137 978 345 Kč

Návod pro začínající investory

Jestliže uvažujete o lukrativních výnosech pohybujících se mezi 5 – 15 % ročně, pak je Bondster tou správnou volbou zrovna pro vás. Investovat můžete nejenom v českých korunách, ale také v eurech. Vše je velice snadné a k založení účtu nepotřebujete nic složitého.

 • Vyplníte kontaktní formulář.
 • Uvedete svou emailovou adresu.
 • Odsouhlasíte investorskou smlouvu.
 • Naskenujete doklad pro AML.
 • Odsouhlasíte obchodní podmínky.

V ten okamžik získáte přístup do P2P platformy Bondster, která se vyznačuje svou jednoduchostí. V přehledném menu máte detaily jednotlivých půjček, do nichž lze investovat. Zkušenosti ostatních investorů hovoří v tomto směru jednoznačně. V této platformě se vyzná naprosto každý. K dispozici budete mít mimo jiné čtyři základní kategorie.

 • Přehled účtu – Bližší informace o vašem Bondster účtu.
 • Nabídka investic – Výpis investic, do nichž můžete vložit své peníze, a to prostým převodem z bankovního účtu.
 • Autoinvest – Automatický systém, který za vás bude provádět investice dle předem nastavených kritérií.
 • Moje investice – Přehled aktuálních investic.

Zkušenosti s platformou – Bondster recenze

V okamžiku, kdy se začnete podrobněji pídit po tom, jak Bondster funguje a jak jsou s ním spokojeni jednotliví investoři, budete nadšeni. Zkušenosti jsou totiž velice pozitivní, což dokazují i mnohé diskuze na internetu. Právě v nich máte možnost narazit na názory týkající se tohoto typu investice.

Při pročítání takových recenzí přijde řeč nejenom na zdanění výdělku, ale i na mnohé další detailní věci, které je vhodné považovat za důležité.

 • Počítat musíte s ročním poplatkem ve výši 1 % z proinvestované částky.
 • Minimální participace je v hodnotě 100 Kč.
 • Notifikace mailem nebo skrze Facebook na nové úvěry.
 • Možnost zadat promo kód, s nímž získáte určité benefity.

I když si odečtete zmíněné poplatky, dospějete k názoru, že investiční projekt Bondster je zajímavým projektem P2P půjček, jehož výstupem bude průměrné zhodnocení investice kolem 10 %. A to vám v dnešní době nabídne jen málokterý subjekt.

Navíc, motto Bondsteru zní: Investujte do zajištěných půjček. Investování skrze Bondster vás staví do stabilní pozice, protože půjčky jsou jištěné a společnost poskytuje garanci požadovaného výsledku.

Nevýhoda: Pozor na málo dostupných půjček

Vzhledem k tomu, že Bondster je na trhu od června 2017, musíte počítat s tím, že v tak krátké historii dochází k pozvolnému přibývání nových úvěrů. Toto je aktuálně považováno za nevýhodu platformy Bondster pro P2P investice. To se však může velice brzy zlepšit příchodem dalších licencovaných poskytovatelů půjček.

Bondster kalkulačka

Na webových stránkách Bondsteru najdete také interaktivní kalkulačku. My jsme vložili jen náhledový obrázek, ale ke krátké ukázce postačí. Jednoduše si na kalkulačce můžete spočítat výši, jakou vyděláte navíc tím, že peníze, které máte na spořícím účtu, tak převedete na Bondster.

V našem příkladě, který jsme nasimulovali, to je při investici 30 tisíc Kč na dva roky částka 6 tisíc korun.

bondster kalkulačka

Bondster vs. Zonky

Nakonec se nabízí ještě otázka, jak si projekt Bondster stojí proti současné konkurenci v České republice? Z této otázky jednoznačně vyplývá porovnání Bondster vs. Zonky. Zkušenosti investorů u obou projektů jsou celkem vypovídající. Bondster recenze prozrazuje to, že projekt předbíhá Zonky (přečtěte si Zonky recenzi) větší transparentností a snaží se klientovi předkládat maximum dostupných informací.

Pokud si k minimální investici ve výši 100 Kč připočtete ještě přehlednost a komplexnost investiční platformy, hovoří pro Bondster opravdu hodně výhod. Proto se možná i vy stanete tím, kdo bude chtít peníze zhodnotit více než kde jindy, a to v kombinaci s velkou bezpečnou investicí.

Bondster by měl být v ČR číslo 1

Bondster platforma je pro investory mnohem atraktivnější než Zonky, které má obrovskou mediální kampaň. Pokud se ale podíváme do zahraničí na P2P platformy pro investování, pak je zde konkurence silnější. Mintos dokáže nabídnout vyšší zhodnocení, a to průměrně 11% – 13% ročně a co je ještě lepší, je fakt, že objem půjček je mnohonásobně vyšší. Diverzifikace, která je v oblasti P2P investování tak důležitá, může na platformě Mintos probíhat lépe.

Platformu pro investory na Mintos můžete vyzkoušet zde. Minimální vklad je 10 Euro, poslat lze i české koruny. Anebo si přečtěte recenzi Mintosu a moje vlastní zkušenosti s výnosem 17% ročně.

Současný finanční trh nabízí bezpočet možností investice. Peníze můžete zhodnocovat v akciích, podílových fondech, nemovitostech a v mnoha dalších oblastech. Poslední dobou se do popředí zájmu investorů řadí také alternativní investice P2P půjčky. Pod touto zkratkou si můžete představit pojem peer-to-peer, za nímž se skrývá překlad klient – klient neboli půjčky od lidí. Bondster by měl být jasnou volbou, pokud nechcete vstupovat do měnového rizika. Nejoblíbenější platforma jak z pohledu většiny zahraničních investorů tak v našich vlastních preferencí, je stále Mintos.

Aktualizováno