Karel Fillner, odborník na kryptoměny, evangelista a školitel

karel fillner bitcoin kryptoměny

Karel Fillner se označuje za evangelistu kryptoměn, jedná se o blogera, investora a v neposlední řadě také školitele. Tento odborník na kryptoměny se digitálním mincím a disrupci finančního světa začal věnovat v roce 2012. Začínal tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu. Nyní vede kurzy, ve kterých má každý zájemce o Bitcoin a jiné kryptoměny možnost seznámit se s touto převratnou novinkou na finančním trhu. Karel Fillner také aktivně publikuje na celou řadu českých webových portálů a šíří osvětu bitcoinu, litecoinu a kryptoměn obecně.

Začátky Karla Fillnera s kryptoměnami

Dnes už je celá řada českých informačních zdrojů o kryptoměnách, ovšem v době, kdy Karel s kryptoměnami začínal, tyto zdroje k dispozici nebyly. Musel se sám prokousat základy a shánět informace na zahraničních webech. Prošel si trnitou cestu, kterou nyní ostatním usnadňuje tím, že prostřednictvím videí, blogů a sociálních sítí, prezentuje přehledné návody a informace pro každého.

Včasný začátek byl na druhou stranu pro Karla Fillnera velkou výhodou, jelikož je dnes považován za jednoho z největších českých znalců kryptoměn. Česká média si ho pravidelně zvou na rozhovory a investiční weby, které se věnují kryptoměnám Karla Fillnera nezapomenout zmínit.

#karelvamtorikal

Na začátku článku jsme Karla označili i jako školitele. Samotná školení jsou z velké části placená, takže jeho lektorská činnost je sama o sobě podnikáním, ve kterém se jeho znalosti přelívají do finanční hodnoty.

Ovšem i v neplacených zdrojích od Karla je možné zjistit mnoho informací. Ve svých videích radí zejména začátečníkům, aby se nedopouštěli hloupých chyb na volatilním trhu kryptoměn, mezi které patří nakupování nových kryptoměn nebo nákup v momentě, kdy je kryptoměna na vrcholu.

Stačí, když si na YouTube zadáte klíčovou frázi Karel Fillner, najdete desítky videí, zdarma ke zhlédnutí.

Hastag #karelvamtorikal je mezi jeho komunitou sledovatelů velmi oblíbený. Karel totiž už několikrát dokázal předpovědět střednědobý a dlouhodobý trend určitých coinů.

Strategie, jak investovat do kryptoměn

Jednou ze zajímavých strategií, které Karel Fillner zmínil na svých přednáškách je pravidelné investování do kryptoměn. Jednoduše si stanovte měsíční částku, kterou jste ochotni investovat do krypta a každý měsíc nakupte kryptoměny. Můžete si určit např. tři nej. Tato diverzifikace jak časová, tak portfoliová by vám měla zajistit to, že nebudete podléhat emocím. Z dlouhodobého hlediska kryptoměny stoupají, takže během 1-3 let budete pravděpodobně v zisku desítek až stovek procent.

Za důležité Karel považuje být součástí krypto komunity a sledovat nejen jeho vlastní weby, ale i weby ostatních odborníků na tématiku kryptoměn.

Online kurz Digitální zlato

Online kurz Digitální zlato spustil Karel Fillner pro zájemce, kteří chtějí blíže porozumět kryptoměnovému trhu. Slouží především pro začátečníky, kteří se chtějí rychle zorientovat a získat dostatečné znalosti na to, aby bezpečně nakoupili kryptoměny, uchovali je v peněžence či prodali na burze.

  • Modul 1: Burza
  • Modul 2: Portfolio
  • Modul 3: Strategie
  • Modul 4: Studie
  • Modul 5: Budoucnost

Tento kurz se však otevírá nárazově. Doposud byl otevřen dvakrát, a to na koneci roku 2017 a poté během dubna 2018. Aktuálně není možné do kurzu Digitální zlato vstoupit.

Kurz Jak na Bitcoin krok za krokem

Kryptoměny jsou podobnou revolucí, jako byl nástup Internetu v 90. letech minulého století. Unikátnost bitcoinu spočívá v jeho naprosté decentralizaci. Tuto měnu není možné ovlivňovat, padělat, vlády nemohou ovládat jeho peněžní toky a nemůže způsobovat inflaci. Je to stále se rozvíjející internetová platební síť s vlastní organizací Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu související s Bitcoinem, sleduje rizika, zajišťuje konference a propagaci měny.

Karel Fillner je v ČR uznávaným odborníkem v oboru kryptoměn zejména proto, že jeho kurz vás srozumitelnou formou seznámí s principy fungování bitcoinu, s možnostmi jeho využití a jak rozšířit své finanční portfolio. Každá jeho přednáška vám dá nové informace.

Pro koho je kurz určen a co se v něm naučíte

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit používat bitcoin, pro zájemce o obchodování na bitcoinové burze, pro investory a podnikatele a především pro všechny zájemce, kteří potřebují rychle, levně a bez prostředníků disponovat se svými financemi. Karlova přednáška vám osvětlí, jak kryptoměny fungují, jak se dostat na bitcoinovou burzu a jak pracovat s bitcoinovou peněženkou.

Kurz Jak na Bitcoin krok za krokem je placený, avšak nabízí garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti. Kurz již absolvovalo stovky účastníků.

Pokud chcete být trochu napřed, přečtěte si nejprve jak koupit Bitcoin.

Doporučované kryptoměny od Karla Fillnera

K favoritům Karla Fillnera v oblasti kryptoměn patří zejména Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) a Monero (XMR).

Bitcoin je první z Karlovy „svaté trojice“, bez této kryptoměny se těžko obejdete. Na druhou stranu je Karel známý tím, že jeho největší favorit v krypto je Litecoin. Kurz litecoinu Karel veřejně odhadnul na 1000 USD za 1 LTC do prázdnin 2018. Tak uvidíme, jestli se to podaří. Každopádně jeho předpověď, že Litecoin dosáhne kurzu 100 USD / LTC v roce 2017, byla nejen naplněna, ale překonána o celý řád.

Monero, další oblíbená kryptoměna, má velký potenciál k zajímavému růstu.

Další altcoiny, o kterých Karel mluví pozitivně

Mezi další kryptoměny, které Karel Fillner zmínil, ať už na přednáškách, ve svých kurzech či mezi řečí krypto nadšenců, patří:

Kontakt na Karla Fillnera

Karla můžete občas zastihnout v Praze v Paralelní Polis (adresa Dělnická 43, 170 00 Praha 7). Jedná se o jedno z nejoblíbenějších coworkingových center v Praze. Ve třetím patř najdete Institut Kryptoanarchie (Institute of Cryptoanarchy). Pořádají se zde pravidelné Bitcoin meetupy a přednášky, které tématicky souvisí buď s kryptoměnami či liberalismem v širší rovině.

Přestože najdete kontaktní formulář a e-mail na Karla Fillnera na jeho webu BTCtip.cz, je veřejně známo, že mu chodí stovky emailů denně. Mnohem lepší je kontaktovat Karla skrze jeho Twitter účet.