Kryptoměna Waves

waves kryptoměna

Jednou z velmi rychle rostoucích krytpoměn je Waves. Vývojáři kteří stojí za platformou Waves si dali za cíl vytvořit vysoce sofistikované prostředí pro správu, obchodování a analýzu digitálních měn a umožnit decentralizovanou výměnu kryptoměn a fiat měn.

Waves umožňuje velmi rychle a lehce vytvoření vlastního tokenu. Nebo přesněji – vytvoření vlastní digitální měny na blockchainu, kterou lze prodávat na trhu  za jiné hodnoty jako je zlato, diamanty, Bitcoin, Ethereum, Dollar, Euro i Yuan. Za vytvoření vlastního tokenu zaplatíte 1 Waves.

Vytvoříte si tak nejen digitální aktivum, ale také máte-li nový projekt a potřebujete získat spolufinancování, můžete takto investorům umožnit podílet se na financování vašeho projektu nebo participaci na již probíhajícím projektu.

Je to podobné nákupu akcií podniků na burzách. Každý podnik si vlastně vytvoří svou akcií a jde s ní na trh. Waves má za cíl vytvořit jasný rámec pro fungování podniků a firem v rámci systému blockchainu.

Decentralizace: DEX, decentralizovaná směnárna

Součástí platformy Waves je také decentralizovaná směnárna DEX, která umožňuje vstup fiat měn a jejich plynulou výměnu za Bitcoin nebo Ethereum a nemá limity, které by omezovaly výběr.

Poplatky jsou minimální a platí se v tokenech Waves. Nakoupená měna se rychle přesune do vaší peněženky, která je také součástí platformy. Je tak zajištěna maximální bezpečnost vašeho aktiva.

Waves spolupracuje s několika bankami v různých zemí světa a právě to umožňuje vstoupit do blockchainu i s dolary nebo eury. Navíc po ukončení transakce dostanete vyplacenou hodnotu opět v původní měně ve které jste transakci začali.

Cena a graf vývoje, kurz Waves

Z grafu je patrný trvalý nárůst ceny a vývoj směrem ke zdokonalení a rozšíření celého projektu. Mimo jiné to znamená, že o Waves je zájem a má velký potenciál.

kryptoměna waves

Pro zjištění aktuální ceny můžete použít kalkulačku nebo převodník na Coinmarketcap.

Historie Waves

Waves se poprvé objevila v červnu 2016. Tehdy její cena  byla 0,7 USD za jednotku a nyní je 7,30 USD za jednotku. To je růst o více než + 700% , který není možno ignorovat.

Celá platforma byla navržena týmem vývojářů v čele s  Alexandrem Ivanovem, který se již dříve podílel na vývoji  kryptoměny Nxt.

Pro postavení platformy Waves využili kryptovacího jazyka Scala, jedná se o platformu, která využívá Waves-NG, což je přizpůsobená forma Bitcoin-NG. Waves-NG je Proof-of-stake platforma a umožňuje vysoké objemy transakcí při velké propustnosti.

Financování  celého projektu bylo zajištěno prostřednictvím tokenů, podařilo se shromáždit 16 milionů dolarů – téměř 30 000 Bitcoinů. Ve své době to byl druhý nejúspěšnější projekt tohoto typu.

Jak nakoupit Waves

Koupit Waves je poměrně snadné. Lze ji nakoupit přímo v DEXu a také na další burzách jejichž seznam najdete na CoinMarketCap. Nejrychleji přes burzu Binance. Samozřejmě také můžete nakoupit Bitcoin nebo Ethereum a potom je vyměnit za Waves.

Pokud se rozhodnete přímo pro směnárnu přímo na platformě Waves můžete  použít i fiat měny a vaši kreditní kartu.

Kde a jak lze Waves bezpečně uchovat

Waves je velmi soběstačná kryptoměna, má také vlastní peněženku Waves Wallet.

Založíte si ji na stránce wavesplatform.com. Peněženka má všechny bezpečnostní prvky včetně seedu – slovního hesla pro obnovu a otevření vaší peněženky.

Po založení peněženky se vám vygeneruje vaše Waves adresa, pomocí které se budete přihlašovat do platformy.  Umí tokeny bezpečně uchovat a také posílat v rámci sítě Waves rychle a za symbolický poplatek 0,001 Waves.

Čím je Waves zajímavý

Umožňuje posílat a přijímat různé částky v různých měnách díky decentralizované směnárně, která je součástí platformy.

Na začátku byl Bitcoin, který vytvořil základní decentralizovanou internetovou open-source P2P platební síť.

Waves  podobně jako Bitcoin umožňuje komunikaci koncových uživatelů a těžařů. Těžaři jsou pro zdárné fungování nezbytní. Potvrzují transakce pomocí složitých matematických výpočtů.

Etehereum posunulo vývoj technologie dál – a umožnilo použít tuto technologii i pro další projekty, které poběží jako decentralizované aplikace.  Ethereum také umí tzv. Chytré kontrakty, které Bitcoin nezná (ačkoli se plánují v rodmapě k nasazení v budoucnosti). Jeho předností je také rychlost a objem. Dá se také těžit a to jednodušším a méně náročným způsobem.

Waves také umí chytré kontrakty za minimální poplatky a to včetně směny za fiat měny. Navíc přidal lákavou možnost vytvoření vlastních tokenů v rámci své sítě.

Platforma a kryptoměna NEO, často přezdívané jako čísnké Ethereum, také zvládne rychlé transakce za minimální poplatky a dokonce odměnňuje své majitele za užívání a držení tokeny Gas, které se připočítávají do vaší peněženky, Mohou být využity jako zdroj pasivních příjmů a lze jimi také platit za provádění chytrých kontraktů.

Tokeny Waves a investice do nových tokenů se mohou stát také zdrojem pasivních příjmů. U Waves lze také investovat do těžení tokenů.

Budoucnost  kryptoměny Waves

Waves byly vytvořeny aby pomohly odstranit některé překážky pro přijetí blockchainové technologie většími uživateli -jakou jsou podniky a firmy. Vývoj je téměř strmý a blockchain včetně všech jeho funkcí je neustále vylepšován.

Platforma je rychlá, snadná na ovládání a její velkou silou je DEX – decentralizovaná směnárna.

Vývojáři stále rozšiřují pole spolupráce – například v květnu 2017 společnost Microsoft oznámila, že platforma Waves bude k dispozici na platformě Azure, což zjednoduší testování.

Zásadní je zde udržet důvěru potencionálních investorů, což se zatím daří. Bude-li vývoj pokračovat i nadále tímto směrem, může být  platforma Waves způsobem jak dobře zhodnotit své peníze.