EOS kryptoměna – revoluční platforma pro chytré kontrakty

kryptoměna EOS

EOS je platforma pro chytré kontrakty a také decentralizovaná aplikace, která využívá technologii blockchainu. Umožňuje vertikální a horizontální škálovaní. Právě díky této technologii zvládne přes 100 000 transakcí za sekundu, zatímco konkurenční Ethereum pouze 30 transakcí za vteřinu. K tomu si přidejte nulové poplatky za transakce díky algoritmu DPoS a máte na světě kryptoměnu, která je sakra jiná, než ostatní. Tohle má velký potenciál.

Co je EOS a co potřebujete k provozu

EOS je platforma pro chytré kontrakty. Jedná se o jakousi nadstavbu pro Ethereum. Řeší všechny problémy, které má Ethereum i Bitcoin dohromady. Především nevyžaduje příliš výpočetního výkonu a navíc vyřešil problém se složitým škálováním. Je tedy pouze otázkou času, zda se nová technologie střetne s úspěchem nebo můžeme očekávat objevení problému a chyby, která nepůjde odstranit a celý projekt pošle k ledu.

Právě asynchronní komunikace a paralelní zpracování eliminuje transakční poplatky a dělá z EOS těžkého konkurenta pro společnost Ethereum.

Abyste mohli provozovat aplikace na platformě EOS, potřebujete tokeny EOS. K dispozici jich je celkem miliarda. V závislosti na tom, kolik tokenů vlastníte, tolik máte k dispozici výpočetního výkonu sítě. V případě potřeby většího výkonu, než který máte na základě vlastněných tokenů, musíte platit poplatky.

Ještě předtím, než tvůrci vstoupili na burzu, byla k dispozici nabídka na předprodej tokenů EOS. A že je o novou technologii zájem dokazují i výsledky prodeje. Za pouhých prvních 5 dní bylo prodáno více jak 20% tokenů za 185 milionů prostřednictvím Etherea. Jak již bylo řečeno, k dispozici je celkem miliarda mincí, které jsou k dispozici pro veřejnost v podobě 900 milionů EOS. Zbylých 100 milionů si vývojáři nechali na 5% roční inflaci.

Jak koupit EOS

Digitální měnu EOS je možné zakoupit na internetové burze nebo směnárně. EOS však patří mezi méně známé kryptoměny, kterým se zatím nedostalo příliš pozornosti. Shání se tedy složitěji než Bitcoin. Většina kryptoměnových směnáren nepodporuje nákup EOS. Aktuální seznam burz, na kterých je možné obchodovat EOS naleznete na webu Coinmarketcap. V současné době si zakoupíte EOS na ověřené burze Bitfinex nebo Binance. Nákup probíhá stejně jako u jiné kryptoměny.

Kde nakoupit EOS již víme. Samotný nákup ale není jediné, co je zapotřebí udělat. Důležitá je také uložení kryptoměny, tedy naše peněženka pro digitální měnu.

Peněženka pro EOS

Jelikož je EOS postaven z části na Ethereum, je možné používat peněženky, které podporují tokeny Etherea. Jednou z takových oblíbených peněženek je Ethereum Wallet, MyEtherWallet, Exodus nebo můžete využít hardware peněženku Ledger Wallet Nano S. Ta umožňuje uchovávat i další kryptoměny kromě Etherea nebo EOS a dalších podobných tokenů.

Jaká je budoucnost EOS

Ve zkratce je EOS operační systém pro blockchain, podobně jako Windows, Linux nebo MacOS, který navíc obsahuje kryptoekonomické pobídky. Tedy windows s vlastním Peer-to-Peer elektronickým cash systémem.

EOS je velmi oblíbený v IT sektoru a od celé kryptoměny se očekává velmi mnoho. Na důležitosti této kryptoměny přidávají i telegramové skupiny, které se zaměřují pouze na EOS. Rozhodně nejzajímavější technologií je rychlost transakcí. Pokud se povede vše aplikovat do praxe, budeme schopni aplikovat miliony transakci za sekundu na základě horizontálního měření. Navíc bude vypracována vlastní „ústava“, na které se podílí i vývojář sociální sítě Steemit.

Současná cena se pohybuje kolem $9 za jednu minci. Graf ukazuje prudký nárůst hodnoty během první dní na burze a poté rychlý propad, který se však začíná dorovnávat. Aktuální tržní kapitalizace se pohybuje na $5 908 188 160, což řadí EOS na 9. příčku v oblíbenosti. Z výše uvedených informací je jasné, že malá investice do EOS se může vyplatit. Na zářnou budoucnost má vykročeno více než dost.