Kryptoměna Verge – mladá alternativa pro anonymní transakce

verge xvg kryptoměna kurz cena

Kryptoměna Verge (XVG) je další alternativní kryptoměnou (altcoin), která v sobě kombinuje hned několik oblíbených vlastností jiných kryptoměn. Snaží se kombinovat popularitu Bitcoinu a Dogecoinu s anonymitou kryptoměny Dash. Verge se také zaměřuje na soukromí uživatelů a využívá k tomu anonymitu sítí. Jaké další výhody nabízí a jaká je jeho budoucnost?

Co je Verge

Verge využívá anonymitu sítí TOR a IP2 a je tak krytá IP adresa uživatele a tím nelze transakce vystopovat. Jedná se o decentralizovan a open-source kryptoměnu. Další výhodou je vývoj kryptoměny ze strany komunity a ne týmu vývojářů z jedné firmy.

Kryptoměna Verge je na světě již od roku 2014, ale až do roku 2016 jste ji mohli znát pod jménem DodgeCoinDark. Změna názvu byla provedena z důvodu vyvrácení mýtů o tom, že je kryptoměna určena pro ilegální aktivity.

Verge běží na modelu PoW (Proof of Work). Potvrzování a zabezpečování sítě je v rukou těžařů, kteří vytvářejí bloky a následně je blockchain zapíše. Jeden blok je vytvořen jednou za 30 vteřin. Další výhodou je jednoduchá verifikace plateb (Simple Payment Verification), která proběhne už do 5 vteřin. Stejně jako celá řada ostatních kryptoměn má Verge také limitovaný počet mincí, který je omezen na 16,5 miliardy.

Verge je anonymní kryptoměna

Decentralizace přinesla celou řadu výhod. U většiny kryptoměn narazíte na takzvaný White paper, což je popis toho, jak kryptoměna funguje a co od ní očekávat. Vývojářský tým jde však opačnou cestou a nazývá hlavní informace o kryptoměně jako Black Paper.

Celá řada uživatelů dává do krypotměny Verge velké naděje díky technologii TOR a I2P. V současné době je velmi populární služba VPN neboli Virtual Private Network, která šifruje data na síti. Stejně jako to dělá TOR. V případě VPN však nevíte, co s vašimi daty udělá poskytovatel služby. Může si vaše údaje uložit a dále s nimi nakládat bez vašeho vědomí. Verge posouvá hranice a a skutečně chrání IP adresy uživatelů. Nezakrývá je jako jiné „anonymní“ kryptoměny. Jediným dalším projektem, který funguje na podobném principu jako Verge, je Monero. Odbornější a zasvěcenější komunita je však názoru, že Verge má mezery v anonymním řešení. Monero či Zcash považují za aktuálně jediné plně anonymní kryptoměny.

Proč je kladen velký důraz na anonymitu

Ochrana soukromí a osobních údajů se často spojuje s ilegální aktivitou a dark webem. To byl jeden z hlavních důvodů, proč se Verge přejmenovalo. Jenže soukromí a anonymita není spojena pouze s nekalými úmysly. Právo na soukromí je základní lidské právo a je v pořádku nechat si některé věci pro sebe. O to se právě snaží Verge, který zajišťuje potřebnou dávku soukromí a bezpečnosti pro své uživatele. Zda je někdo využije pro ilegální aktivity je věc druhá a těžko tomu zabránit. Že se jedná o trend je patrné i na dalších kryptoměnách, které podporují anonymitu, jako je například Monero, Dash, Z-cash a další. Jejich úroveň anonymity a ochrany uživatelů je však spekulativní a ne vše je naplněno tak, jak vývojáři slibují.

Těžení XVG

Verge je možné těžit pomocí grafické karty (GPU) a není tolik náročná, jako těžba u ostatních kryptoměn. Existuje celá řada těžebních poolů, které vám nabízí možnost přidat se k nim. Těžba je tak jednou z možností, jak se dostat k Verge mincím.

Jak koupit Verge

Tržní hodnota Verge je aktuálně k $3 177 920 827. Cena Verge se pořád drží na nízké hranici, ale od dob svého vzniku posílila o několik stovek procent. Očekáván je další nárůst, a tak se spekuluje o vhodném času pro nákup.

verge xvg kryptoměna kurz cena

Jak je z grafu patrné, cena a kurz Verge (XVG-BTC i XVG-USD) vystřelil v druhé polovině prosince 2017. Od té doby je velmi volatilní, avšak se stoupající tendencí. Zatímco cena bitcoinu má od konce prosince spíše sestupnou tendenci, Verge roste.

Jak koupit Verge? Opět je možné zakoupit přes internetové burzy a směnárny. Sehnat Verge (XVG) je však poněkud složitější, než například u Bitocinu nebo Litecoinu.

Kryptoměnu Verge můžete obchodovat na burzách:

A jaká je budoucnost Verge? Podle nejnovějších informací a navávázání nových spoluprácí nejspíše velmi pozitivní. Nic nelze předvídat stoprocentně, ale s přibývajícím požadavkem na anonymitu a rychlost provádění transakcí lze očekávat růst ceny I v dalších měsících.