Transferwise – návod v češtině, zkušenosti, kurz, poplatky a jak to funguje

zkusenosti-transferwise-navod-840x560

Chystáte se na převod peněz do zahraničí anebo chcete poslat peníze ze zahraničí na český bankovní účet? Transferwise zvládne obojí a navíc s minimálními poplatky a velmi příznivým kurzem. Srovnáváme s bankami, hodnotíme, předáváme zkušenosti a zodpovídáme vaše dotazy. Jak to funguje, kde zjistit kurz a jak se zaregistrovat – návod v češtině pro levnější posílání peněz. A jak získat první převod zdarma.

Jak funguje Transferwise

Transferwise umožňuje levnější posílání peněz do a ze zahraničí. Je až 8x levnější než standardní bankovní domy. Pokud plánujete převod peněz většího obnosu, dokážete ušetřit tisíce korun. Dobře si spočítejte, na kolik vás vyjde převod peněz ve vaší bance. Pravděpodobně je zatížený poplatky a nepříznivým kurzem. Zkuste Transferwise a převeďte peníze během několika mála dnů. O tom, jak funguje se nejlépe dozvíte z přiloženého videa a následně věnujeme pozornost návodu a nejčastějším otázkám.

Video o fungování a posílání peněz přes Transferwise

Návod Transferwise v češtině

Oficiální stránky platformy a webu nejsou v češtině. Mezi dostupné jazyky patří angličtina a němčina. Pokud si tedy nejste jistí svojí angličtinou a nechcete nic pokazit, využijte náš TrasferWise návod, jak provést svůj první mezinárodní převod.

  1. Spočtěte si na online kalkulačce, kolik peněz chcete převést
  2. Klikněte na Get Started
  3. Klikněte na modré tlačítko Not Yet.
  4. Vyplňte svůj email a heslo. Klikněte na tlačítko Continue.
  5. Nyní jste zaregistrovaní.
  6. Překontrolujte si převod a stiskněte Continue.
  7. Vyplňte údaje o sobě (odesílatel peněz). A pokračujte tlačítkem Continue.
  8. Rozklikněte uživatele a zadejte číslo bankovního účtu v mezinárodním formátu IBAN. Stiskněte Continue.
  9. Potvrďte transakci stisknutím Continue.

Příkaz na straně Transferwise je proveden. Tím ale návod nekončí a pro kompletní převod peněz je třeba poslat peníze na účet na Transferwise.

Peníze můžete poslat buď skrze kreditní/debitní kartu anebo standardně přes internetové bankovnictví.

Pro převod skrze internetové bankovnictví klikněte na Bank Transfer. Zobrazí se vám identifikační údaje pro zaslání peněz.

Nyní se přihlašte do internetového bankovnictví ve vaší bance a převod proveďte.

Tímto je návod u konce a o vše ostatní se už postará Transferwise.

Pokud vám stále není jasný postup, jak poslat peníze, využijte tento obrázkový TransferWise návod krok za krokem.

Jaký variabilní symbol vyplnit

Nevíte, co napsat do kolonky variabilní symbol? Při převodu v České republice je variabilní symbol velmi důležitý a pomocí něho dokáže příjemce platby tuto platbu spárovat. V případě Transferwise získáváte však tzv. Reference Number, které obsahuje nejen čísla, ale také písmena. Kolonka variabilní symbol v internetovém bankovnictví českých bank však neumožňuje vkládat variabilní symbol, který obsahuje písmena.

Jak tedy situaci vyřešit, aby byla platba v pořádku spárována a převod do zahraničí či ze zahraničí proběhl v pořádku?

Podle mých zkušeností nehraje kolonka variabilní symbol roli. Několikrát jsem ji nechal prázdnou a peníze vždy v pořádku došly. Důležité je uvést již zmíněné Reference Number do Poznámky pro příjemce. Variabilní symbol tedy vyplňovat nemusíte.

Transferwise kurz

Abychom mohli porovnat, zda je Transferwise skutečně výhodnější než převod peněz od jiných služeb či dokonce bank, musíme dohledat aktuální směnný kurz.

Jak zjsitit kurz Trasferwise, se kterým dojde k převodu?

Nejlépe to zjistíme v této online kalkulačce, která nám zobrazuje aktuální kurz v zadaných měnách.

Kurz není garantovaný z důvodu, že si Transferwise vyhrazuje právo, provést směnu peněz s kurzem, který bude v konkrétní chvíli převodu. Toto je naprosto transparentní a férový způsob převodu peněz. Kurzy měn se totiž neustále pohybují.

Transferwise poplatky

Poplatky za převod peněz má Transferwise jedny z nejnižších. České banky jako je Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka (KB), Moneta (dřívější GE Money Bank), Western Union a další mají mnohem vyšší poplatky a navíc horší směnné kurzy.

Aktuální poplatky při převodu Transferwise najdete opět přímo v online kalkulačce.

Moje zkušenosti

Transferwise jsem několikrát použil pro zahraniční převody, zejména pro převod do zahraničí. Převod vždy proběhl rychle, do 3-5 pracovních dnů, doba je tak podobná jako u posílání peněz skrze české banky.

Zkušenosti mám dobré i s podporou celé platformy, která byla ochotna zodpovědět mé otázky okolo převodů. Reagovala velmi rychle, odpověď jsem dostal do druhé dne. Takový přístup ke klientům se mi velmi líbí.

Reference ostatních uživatelů

Přestože Transferwise není v České republice známý, ti, kteří jej využili jsou velmi spokojeni a jeho služby doporučují dál. V zahraničí se jedná o velmi oblíbený nástroj pro zahraniční převody.

Všechny reference a zkušenosti najdete na oficiálních stránkách.

Víte, že Transferwise byl založen původními zakladateli prorgamu Skype (který dnes využíváte na volání zdarma přes internet)? A více, že investorem do Transferwise je také Richard Branson (zakladatel společnosti Virgin)?

Vyzkoušejte převod se středovým kurzem a minimálními poplatky. Využijte moderních služeb a neplaťte zbytečně navíc bance.

Přejít na online kalkulaci