ETHtrade – recenze na HYIP, zkušenosti a možnosti výdělku

Investiční platforma ETHtrade nabízí možnost výdělku 0,5% – 1% denně a řada rizikových spekulantů se vydala cestou zkusit tento program a vydělat peníze. Na kompletní recenze nemám ještě dostatečné informace, zkušenosti mám jen krátké s tímto HYIPem, ale přesto zkusím popsat základní myšlenky, se kterými jsem se pral než jsem vložil své peníze.

Největší obava je vždy, zda je investiční program podvod (označovaný anglicky jako scam). HYIPy jsou obecně velmi často založeny na tzv. ponziho schéma, tedy vydělávají na tom, že rozšiřují skupinu – výplata je nikoli ze zisku společnosti základní činností, ale z investovaných peněz nových členů.

Jak to je s ETHtrade? Je to pasivní příjem? Možná práce z domova? Anebo jen chyták, jak vytáhnout z lidí peníze?

Recenze ETHtrade a moje zkušenosti

Do ETH trade jsem zapojil poměrně nedávno a chci předem upozornit, že je to spíše experiment než investice. ETH trade považuji za HYIP a jakmile mluvíme o HYIPu, pak to je spekulace a spíše doufáte, že program vydrží fungovat dostatečně dlouho, aby se vám investice vrátila zpět a vy jste případně vydělali něco navíc.

Společnost je registrovaná v Hong Kongu od roku 2015. Zakladatelé Michalem Frendovski a Erikem Bondem jsou i hlavními obchodníky, jak o sobě tvrdí. Jejich cílem je výdělek na burze s kryptoměny. V minulosti prý obchodovali na Forexu, přesunuli se na Bitcoin a nyní se věnují pripárně obchodování kryptoměny Etherium.

Co je to Etherium

Etherium je decentralizovaná platforma a zároveň také decentralizovaná měna. Podobně jako bitcoin je kryptoměnou decentralizovanou, tak Etherium toto nedělá pouze v rámci finančního trhu (peníze), ale napříč celým internetem. V Etheriu můžete programovat, vytvářet aplikace, uzavírat smlouvy. Jedná se o zásadní revoluční krok směrem k decentralizaci, větší svobodě a bezpečnosti v digitálním světě.

Podívejte se, co přináší Etherium do digitálního světa. Další informace najdete také na Wikipedii.

Výhody ETHtrade

Celý web ETHtrade je přeložen do českého jazyka i slovenského jazyka. Pokud tedy neovládáte angličtinu, snadno se budete orientovat. Vlevo nahoře na webu ETH trade klikněte na vlaječku a vyberte českou CZE.

Zisk lze vybrat jakmile dosáhnete výdělku 10 USD či ekvivalentu. Převod trvá zpravidla 2_5 pracovních dní.

Zhodnocení je pouze v pracovní dny a pohybuje se přibližně na 0,5 – 0,9% denně.

Nevýhody ETHtrade

Pokud budeme chtít zjistit něco více o zakladatelích či členů týmu ETHtrade, tedy kdo vlastně obchoduje, jaké mají zkušenosti tito lidé, nejsme schopni dohledat na internetu téměř žádné informace. Argumenty na českých stránkách toho, že tým a zakladatelé jsou známí není pro mě takhle suše relevantní. Upřímně, chci vědět více.

Recenze na faceboku mohou být a samozřejmě do chvíle, kdy HYIP funguje, tak jsou na internetu spokojené reference. Dnes tedy najdete spíše kladné recenze, protože ETH trade skutečně vyplácí všem členům. Otázka je, jak dlouho to bude takto fungovat.

Může to být měsíc, tři, půl roku, rok, nebo taky dva či tři roky. Vzpomeňte na Kairos – to byl HYIP, mnoho lidí vydělalo a celá řada prodělala velké peníze.

Platforma mi nepřijde úplně přehledná. Moc tlačítek, malé písmo, malé symboly. Má působit moderně a futuristicky, ale první náhled nového uživatele je trochu rozporuplný a trochu se můžeme ztrácet.

ETHtrade trestá za neaktivitu

U HYIPů poměrně časté ustanovení v obchodních podmínkách, totiž, že v případě neaktivity, tedy nepřihlášení se do vlastního účtu, bude váš účet bez náhrady smazán. Tomu stále neorzumím a nebudí to ve mě dobré pocity. ETHtrade uvádí, že nesmíte být neaktivní déle jak 6 měsíců, jinak vám účet smaže.

Výpadky webu

Už několikrát se mi stalo, že jsem po kliknutí na některou ze záložet či menu, získal chybovou stránku. Ačkoli výpadek může trvat jen několik vteřin, nevěstí to nic dobrého o společnosti.

Argument velkého zatížení serveru naprosto neobstojí. Pokud společnost vydělává a chce provozovat investiční platformu pro další i drobné investory, musí zajistit stabilní webové stránky a přístup k nim.

Kdy se vám posledně stalo, že jste šli na Google.com a stránka byla nedostupná? Nikdy! Také právě proto je Google dlouhodobě úspěšný.

Jak investovat do ETHtrade

Investovat můžete už od 10 USD či ekvivalentu. Následný zisk pak vychází na 15 – 25% měsíčně. To je samozřejmě mnohem více než u standardní investičních produktech pro veřejnost (podílové fondy, spořící účty, pravděpodobně i akcie). Na druhou stránu to má svá rizika.

Vaše investice musí být po dobu 60 dnů, až následně můžete balíček prodat a investované peníze vybrat. Zisky z investice můžete vybírat ihned (po dosažení 10 USD).

Pokud byste investovali více jak 5000 USD, pak se na vás vztahují speciální podmínky (lepší zhodnocení, atd).

Je ethtrade pasivní příjem?

Na první pohled se může zdát, že je tato platforma ideální jako pasivní příjem. Jednou vložíme peníze a pak už se o nic nestaráme a jen počítáme úroky.

Jak vložit peníze na ETHtrade

Mezi podporované peněženky patří AdvCash, Payeer, OkPay, Perfect Money, Bitcoin a další.

Já jsem využil právě Bitcoinu a to je z velké části důvod, proč jsem se rozhodl investovat. Případná ztráta mě nebudeme mrzet, s bitcoinem obchoduji, tedy byli to víceméně mé zobchodované vydělané peníze.

Převod BTC do ETH platformy trval ale celý den, což mě trochu zaskočilo. Transakce s bitcoinem jsou obvykle okamžité. Nevím, kde se to zdrželo. Pravda, není to nic šíleného, jen další investory a spekulanty chci upozornit, že se převody mohou protáhnout.

Investovat do ethtrade anebo raději ne?

Otázka pro každého – každý si musí zodpovědět sám. Osobně si myslím, že tým sice může obchodovat Etherium, to může být pravda, nicméně výplaty a odměny probíhají na podporovaném ponziho schéma. Otázka tedy zní, jak dlouho ETHtrade bude fungovat. Ti, co se registrovali nejdříve, mají samozřejmě výhodu.

Vyzkoušet ETHtrade