Kairos Planet zkušenosti, recenze, klady a rizika investování

Kairos Planet nabídla na českém trhu nauvěřitelné zhodnocení 250% ročně. To zní až moc dobře na to, aby to mohlo být reálné. Přesto celá řada investorů pokouší své štěstí. Cílem tohoto článku je celkové shrnutí zkušeností s HYIP Kairos a nabídnutí recenze, zda klady převyšují nad zápory. Značnou část budu věnovat rizikům této investice (či spíše spekulace).

Pozor: Mnoho uživatelů hlásí, že Kairos přestal vyplácet! Viz více na konci článku.

Je Kairos podvod? MLM, pyramida, letadlo nebo Ponzi schéma?

Na internetu se během krátké doby vytvořili dva tábory. Ten první tvrdí, že je Kairos podvod, MLM (multilevel), pyramida, jasné Ponzi schéma a vlastně taky letadlo, co dříve nebo později spadne. Jsou přesvědčeni, že 250% ročně je nemožné získat a Kairos chce jen vylákat peníze od hloupých a nezkušených investorů.

Druhá část tábora jsou stávající a noví členové Kairos, kteří této investiční příležitosti věří natolik, že tam vložili své peníze. Pojďme rozebrat jeden argument za druhým a představit si Kairos Technologies ve světle novodobé investice.

Proč je investice do Kairos tak lákává?

Především proto, že nabízí velký výnos. Mluvíme tu o zhodnocení 250%.

Nejnižší investice je 597 USD, při které vám Kairos dává 124 USD měsíčně. Lákavá je možnost získání pasivního příjmu. Během 5 měsíců máme investici zpět. To je nejlákavější med, na který slyší mnoho lidí a do programu vstoupí.

Zkušenosti s Kairos Planet

Samozřejmě, že ve chvíli, kdy Kairos funguje, tak mají lidé zatím pozitivní zkušenosti. Neobjevili se žádné přímé zprávy o tom, že by měl skončit.

Ukončení provozu projektů založených na Ponziho schématu je okamžité. Jednoho dne přestanou vyplácet peníze a následuje odpojení webové stránky. Při pokusu o načtení webu vám prohlížeč nedokáže nic zobrazit, protože obsah je smazaný.

Tuto zkušenost mám po pádu HYIPu Pokeram. Jednalo se o relativně bezpečnou investici v rámci HYIPů. Projekt běžel přes 2 roky. A jednoho dne samozřejmě skončil. Zobrazila se bílá stránka a celá show byla u konce. Mnoho lidí tomu nechtělo dlouho uvěřit, protože měli investované velké peníze, volali po žalobách, soudech i mafianech. Na koho však podat žalobu, tyhle HYIP programy jsou stvořené profesionály tak, aby zakladatelé byli nedohledatelní.

Já osobně nemám vlastní zkušenosti s členskou sekcí Kairosu, investicí ani vybíráním peněz zpět. Rozhodl jsem se neinvestovat.

Společnost Kairos Techologies LTD

Kairos je vedený pod společností Kairos Technologies Ltd. Byla založena ve Velké Británii. Společnost Ltd je obdoba naší s.r.o. Ltd lze založit online do 5 minut, třeba z České republiky.

Už jen náhled do veřejného rejstříku vypadá trochu podivně.

Kairos Technologies

Základní kapitál společnosti je 1000 liber.

Kairos technologies ltd

Celý tento report můžete najít na této stránce.

Poněkud podrobnější report přináší veřejný zdroj companyhouse.gov, konkrétně na této stránce.

Kairos historie

Pokud půjdeme s průzkumem ještě dál a rozklikneme si pár PDF souborů, zjistíme i zajímavá finanční číslo společnosti Kairos.

Screen Shot 2016-07-12 at 4.30.14 PM

Kairos aktuálně vlastní (papírově) Mr Artem Grebinnyk. S největší pravděpodobností se jedná o bílého koně. Při detailním pohledu totiž zjistíme, že vede přes více jak 100 společností. Tohle není normální ani v Anglii.

Další lidi v pozadí Kairos rozklíčovali Slováci na tomto webu. Vše se točí okolo lidí se silnými zkušenostmi z MLM. Jedná se o země Ukrajina, Anglie, Švýcarsko.

Sídlo firmy Kairos je P.O.Box

Neváhejte se podívat na oficiální sídlo Kairos Technologies skrze Google mapy. Na této adrese funguje dalších více jak 500 firem.

KairosPlanet.cz není oficiální českou stránkou

Společnost KairosPlanet nemá v České republice zastoupení a nevlastní žádnou českou doménu.

Doménu KairosPlanet.cz je registrovaná paní Stanislavou od  28 ledna 2004. E-mail support@ není obtížné vytvořit a pro neznalé vypadá profesionálně a „firemně“.

Ověření výše uvedených informací můžete provést na adrese https://www.whois.net. Stačí zadat danou www adresu do horní kolonky.

Odhaduji, že se jedná o affiliate web, který zájemcům následně pošle odkaz pro registraci a provozovatel získává určitou provizi.

Oficiální webové stránky kairosplanet.com mají skrytého vlastníka domény. Další otazník, protože transparentní společnosti nemají důvod, proč skrývat registrátora a vlastníka hlavní domény společnosti.

Byznys model Kairosu nedává smysl

Pokud Kairos potřebuje virtuální prostor, proč si jednoduše nepronajme cloudové řešení. Vždyť Google Drive, Dropbox a spousta dalších poskytovatelů nabízí řešení na míru. A vyšlo by to mnohem levněji.

Poskytování virtuálního prostoru nemůže být nic jinéh než zástěrka pro něco jiného…

Problém bezpečnosti a šifrování

Vzhledem k tomu, že jako investor poskytujeme datový prostor 3.straně, hovoří se dost často na téma bezpečnosti dat, šifrované komunikace a dalších problematik ohledně uchovávání a přenosu informací.

Jakmile si promluvíte s člověkem, který má v IT více zkušeností, potvrdí, že přístup Kairos Planet v oblasti bezpečnosti a šifrování není správný.

Já jsem napsal na právnické fakultě diplomovou práci na téma Kybernetická bezpečnost a přestože se týkala spíše právní otázky než IT řešení, osobně mám velké pochybnosti o využití dat, které poskytují investoři společnosti Kairos. Přijde mi to, jakoby Kairos sbíral další a další jednotky pro kyber útoky – ať už spamování či vážnější cílené kyber zločiny.

HYIP spekulace je riziková investice

Ti, kteří mají rádi spekulace a rádi si vsázejí na kartu aniž vidí, jaká že to je, budou mít Kairos zřejmě rádi. Jako každý HYIP tak i Kairos Planet nabízí investorům velmi lukrativní zisky. Dokonce poměrně vyšší než standardní HYIPy.

Závěrem snad jen uvést, že s HYIPy to je vždy stejné. Podvod a scam to zřejmě je, pro tvrdé investory vyvstává jediná otázka – zda se program nespadne dříve než se vrátí investovaná částka, abychom byli alespoň na nule. U Karios Planet se mi ale nelíbí celkový přístup a potenciální možnost, že byznys plán je založen na něčem nelegálním či vysoce nemorálním.

Poslední slova o Kairos Planet

Kairos vzbudil velký zájem ze strany spekulantů a milovníků HYIP investic. Nastavil vysokou příčku zhodnocení 250%, které znamená cca 5 měsíční návratnost. Tato mini recenze však ukazuje na celou řadu pochybností nad programem Kairos Planet Technologies. Zcela určitě se jedná o Ponziho schéma. Je otázka času, kdy se tento celý domeček zhroutí…

Mnoho uživatelů již od konce roku 2016 hlásí, že Kairos brzdí platby a přestal vyplácet. To je velmi špatná zpráva pro všechny rizikové spekulanty, kteří mají v oblibě HYIP investice. Kairos se pravděpodobně blíží ke svému konci.

Já osobně neinvestuji do Kairos, nemám tedy osobní zkušenosti. Po velkých analýzách jsem zainvestoval do Recyclix a po téměř dvou letech se ukázalo, že Recyclix je také podvodem. S HYIPy je to vždy trochu problémové, to je zkrátka riziko takové investice (spíše spekulace). Více v článku HYIP investice je ďábelská sázka do neznáma.

Pokud chcete bezpečnější investici a spokojíte se s menší návratností, mohu doporučit dividendové akcie anebo P2P půjčky Bondora. Aktuálně investuji také přes platformu sociálního investování, čerstvé zkušenosti najdete v článku Sociální investování přes uzavřený systém platformy.