FutureNet je sociální síť, která vám vydělá peníze. Realita či podvod?

FutureNet

FutureNet s milióny příznivců po celém světě slibuje členům výdělky na internetu díky sledování reklam. Tato FutureNet AdPro recenze popíše, jak funguje FutureNet, jaké zisky je možné očekávat i jaké jsou zkušenosti s užíváním sociální sítě budoucnosti. Je FutureNet podvod nebo nás čeká revoluce na sociálních sítích a možnost pasivního příjmu po desítky let?

Sociální síť FutureNet

Start společnosti, která přišla se sociální sítí FutureNet, je uváděný na rok 2014. Pochopitelně se systém rozvíjel a přidávaly se další projekty na internetu i mimo něj.

Základní myšlenka výdělku je dostávat zaplacené za reklamy, které na sociální síti shlédnete a aktivitu na síti. Společnost uvádí, že mezi své uživatele rozděluje 90 % zisku a pouze 10 % si nechává pro vlastní provoz a rozvoj.

Většina členů se přidá k FutureNet AdPro, což znamená nutnost investice, nakoupení počtu reklamních balíčků.

FutureNet se neprezentuje jako investiční platforma, ale jako reklamní platforma.

Jak funguje FutureNet

FutureNet provozuje několik oddělených modulů s různou výší vkladu a různou výši odměn. Výdělky společnosti FutureNet plynou ze:

  • sociální sítě,
  • online her,
  • cloudových služeb,
  • e-shopů,
  • leasingu,
  • provozu kaváren,
  • provozu kasin,
  • rezervací letenek a hotelů,
  • vlastní kryptoměny,
  • online reklamy.

Údajně se společnost dělí se svými uživateli o téměř veškerý zisk ze svého businessu, což znamená, že když si prohlédnete 10 reklam denně, někdo vám přepošle část peněz, které vydělal servírováním kávy nebo provozem kasina.

Drtivá většina uživatelů se připojí ke sledování reklam, k FutureAdPro. Systém nabízí několik kombinací různých balíčků. Můžete si zakoupit balíček za 10 $ nebo balíček za 50 $.

V původním sytému jste si mohli nakoupit maximálně 100 kusů desetidolarových a tisíc kusů padesátidolarových balíčku. Nyní je maximální možný nákup padesátidolarových balíčků omezen na 400 ks. Maximální počet nakoupených balíčků znamená nutnost zaplatit i roční poplatek ve výši 180 $.

Poté sledujete reklamy 120 dní a za 120 dní vám investice vydělá 20 %. Pokud byste si zakoupili jeden balíček za 50 $, po 120 dnech byste si vybrali 60 $. Zisky je možné vybírat průběžně od 10 dolarů. O výplatu můžete požádat 2 x denně, měla by proběhnout do 3 dnů.

Mimoto můžete budovat svůj strom přátel (Matrix) a dostávat zaplaceno za přivedení nových členů. Systém má zpracovaný bonusový program nazývaný kariérní plán s různými stupni odměn.

FutureNet AdPro recenze

Pokud bychom se zamysleli nad ryzím produktem tak nápad zní zajímavě. Na sociálních sítích jsme zahlceni reklamou a za její shlédnutí nebo sdílení nedostáváme žádnou odměnu. Rozdělit se s uživateli o zisky z reklamy není špatnou obchodní strategií.

Podívejme se na to ale i z druhé stránky.

Pokud bude na síti inzerovat určitá společnost tak očekává, že její investice do reklamy jí přinese adekvátní počet nových objednávek. Bude chtít, aby její sdělení viděli skuteční potencionální zákazníci a nejen ti, kteří jsou zaplaceni za shlédnutí jejich reklamy. A tady je první varování. Bude společnost schopna zajistit dostatečný počet inzerentů, když nemůže slíbit, že reklamu uvidí uživatelé ze své svobodné vůle?

Dalším nedostatkem je samotné provedení stránek FutureNet. Orientace na nich je nepřehledná, reklama je obtěžující a všudypřítomná. Zkušenosti uživatelů uvádějí, že sledováním reklam stráví asi 10 minut denně.

To znamená, že reklama nemůže mít takovou účinnost jako například na Facebooku, kdy mají členové stránku spuštěnou 15 hodin denně. Některé funkce na stránkách nejsou dostupné a společnost se hájí vývojem a zaváděním nové verze.

Očekávané zisky

Projekty na internetu jsou obvykle vystavěny podle podobného scénáře. Čím více investujete, tím větší máte možnost výdělku. Kdo by si na začátek nakoupil 100 balíčků po 50 $ a investoval by 5 000 $, měl by po 120 dnech 6 000 $. Což je zisk asi 50 dolarů denně, ale může kolísat. Člen by mohl každý den nakoupit nový balíček a zisk by multiplikoval už během prvních 120 dní.

Za poměrně krátké období by byl schopen vyzvednout si vklad a do konce života popíjet drinky na luxusní zaoceánské lodi, jelikož by mu systém generoval třeba 500 dolarů denně. Jsou možné tak vysoké výdělky na internetu?

Win-win situace v businessu je málo pravděpodobný scénář. Mnohem pravděpodobnější scénář je ten, že jeden vítězí a druhý prohrává. V tomto případě vítězí společnost. Ta dostává zaplaceno od společností za zveřejnění reklamy a od uživatelů, že si můžou zveřejněnou reklamu prohlédnout. Jak dlouhou dobu může fungovat vyplácení?

FutureNet Club aktuální problémy

FutureNet Club sdružuje všechny výdělečné módy a slibuje neustálé zavádění nových příležitostí zisku. V dubnu 2019 zavedl nový systém FutureAdPro a snížil možnost objemu zakoupených balíčků i vyplacené provize.

Začínají se objevovat problémy s registrací a verifikací nových členů, systém je ve zpoždění s výplatami. Vedení společnosti uvádí, že se ocitli v situaci, kdy málo členů nakupuje nové služby a příliš mnoho členů vybírá peníze. (Jaké to překvapení!) Proto budou při výplatách dávat přednost těm, kteří si své zisky zatím nenechali vyplatit.

Další problémy přičítají novinkám v systému a zavádění změn.

Recenze FutureNet Club nemůže být v současné době pozitivní, jelikož členové nedostávají zaplaceno včas.

Indicie pro možný podvod

Co vše by mohlo být signálem, že je FutureNet jen další podvod?

Předně to, že historie obou zakladatelů je spojena s krachem společnosti Greenline. Pyramida slibující podíl ze zisku na solárních elektrárnách a podobných projektech šetřící životní prostředí. Unikátní na konceptu bylo, že pyramida obsahovala jen jednu větev. Každý nový registrovaný uživatel se řadil na nižší úroveň. Společnost fungovala jen půl roku a obrovský počet uživatelů přišel o vloženou investici.

Další indicií je do budoucna neudržitelný koncept vyplácení uživatelů za sledování 10 až 20 reklam denně 2 dolary nebo několika sty dolary.

Pokud by měla společnost vyplácet podle podílu na zisku, musí uživatel s vysokým objemem vyplacených peněz přinášet vyšší a vyšší zisky pro společnost. Není možné jej odměnit jinak za stejnou aktivitu. Kdo dostává od společnosti více na výplatách musí jí vydělat víc peněz. Což se neděje.

Počet shlédnutých reklam za den se u 10 dolarové investice a investice v řádu tisíců dolarů liší minimálně. Tady to vypadá spíše na Ponziho schéma, kdy na výplaty není použitý zisk z reklam, ale z vkladů ostatních (nových) uživatelů.

Pro společnost mluví zřízení kamenných poboček, otevřené kavárny a kasina, poměrně svižná komunikace od vedení směrem ke klientům, pořádání konferencí a webinářů.

Pravda je ale taková, že není možné doporučit investovat peníze do projektu, kde jsou aktuálně známé problémy se zpožděním výplat. A jakmile se začnou snižovat zisky a provize, je to první signál o blížících se problémech s likviditou.

Závěr recenze nemůže jinak než přijít s doporučením, do uvedené společnosti neinvestovat.