Silverum recenze. Zkušenosti s nákupem stříbra a investičních kovů

Silverum recenze

Silverum recenze shrnuje zkušenosti klientů s nákupem investičních kovů. Investiční kovy představují zajímavý způsob, jak ochránit úspory před inflací a společnost Silverum přichází s možností spoření ve stříbře. Stříbrný účet je cestou, jak koupit investiční kovy i s nižší pravidelnou platbou než při nákupu investičního zlata. Jak hodnotí klienti společnost Silverum? Jaké výhody a nevýhody má stříbrný účet?

Představení společnosti Silverum s.r.o.

Společnost Silverum s.r.o. je stálicí na českém trhu drahých kovů. Je členem holdingu Silverum a zprostředkovává nákup a zpětný odkup investičních kovů pro soukromé investory i pro obchodní společnosti. Společnost si zakládá na vysoké odbornosti pracovníků a na profesionálním přístupu. Proto mimo samotný prodej věnuje pozornost i vzdělávání investorů. Publikuje obrovské množství užitečných článků plných rad a doporučení, tvoří webináře a zaměstnanci jsou připraveni kdykoliv klientům poradit prostřednictvím online chatu.

Profesionály ze Silverum můžete pravidelně vídat v pořadech o komoditách a obchodování s deriváty.

Sortiment investičních kovů v e-shopu je z hlediska ryzosti a původu ověřen. Společnost Silverum je jedním ze zakládajících členů Československé asociace pro investiční kovy a numismatiku. Asociace si mimo jiné klade za cíl spolupráci se státními orgány a odstranění bariér pro prodej, vývoz a dovoz investičních kovů.

Nákup v e-shopu je vázaný na vývoj kurzu na burze, a proto si můžete být jisti, že cena stříbra nebo cena zlata odpovídá aktuální situaci. Společnost samozřejmě garantuje zpětný výkup. Provozuje i stránky burzy drahých kovů, kde zprostředkovává nákup a prodej mezi investory.

Silverum s.r.o. se dobrovolně zavázalo ke kontrolním nákupům od Puncovního úřadu. Sortiment e-shopu kontroluje nezávislý orgán státní správy.

Recenze společnosti Silverum s.r.o.

Zákazníci společnosti velmi oceňují sortiment e-shopu, a především prodej v trojských uncích. Zároveň diskuze uvádějí, že ceny společnosti Silverum jsou jedny z nejvýhodnějších na českém trhu. Objednané zboží zasílají obratem a v hezkém obalu. Klienti mají výborné zkušenosti i s online chatem, pozitivní hodnocení má odbornost pracovníků.

Mírné zklamání přináší pouze vzhled e-shopu. Zároveň není možné objednané zboží zaplatit kartou a je třeba platit poštovné.

V sortimentu investičních kovů je větší nabídka stříbra a mnohem menší nabídka nákupu zlata.

Na základě zkušenosti Silverum klientů, profilu společnosti a její tradici, rozhodně doporučujeme nákup investičních kovů v jejich e-shopu.

Společnost spolupracuje s rakouskou mincovnou, Münze Osterreich. Nákup stříbra v Rakousku nebo nákup zlata v Rakousku představuje záruku ryzosti.

Investiční stříbro

O investičním stříbře řada analytiků tvrdí, že je dlouhodobě podhodnocené a že má do budoucna potenciál vysokého a prudkého růstu. Z hlediska zisku může být zajímavější než investice do zlata.

Proč?

Protože stříbro není jen drahým kovem je také kovem průmyslovým. Stříbro se spotřebovává v elektronice, v chemickém nebo textilním průmyslu. Zpětná recyklace je nerentabilní, a proto zásoby stříbra rychle ubývají. Kvůli rostoucí ceně zlata došlo k uzavření řady stříbrných dolů a těžební společnosti se začaly věnovat spíše zlatu. Stříbro tak může představovat zajímavou šanci na uchování hodnoty peněz i určitou míru zisku.

Co je stříbrný účet

Jako jedna z mála českých společností nabízí společnost Silverum pravidelné spoření do drahých kovů. Stříbrný účet je zcela unikátní a představuje možnost, jak pravidelně nakupovat slitky nebo mince. Jednou měsíčně se provede nákup a konkrétní mince nebo slitek je uložený v trezoru společnosti. Po dobu jednoho roku máte skladování zdarma a na konci roku vám budou fyzické slitky nebo mince zaslány.

Nakoupené kovy jsou účetně odděleny od majetku společnosti.

Stříbrný účet Silverum, výhody, recenze

Výhodou spořícího účtu jsou pravidelné nákupy po menších částkách. Snižujete riziko nevýhodného kurzu. Jednou ročně jsou vám fyzické slitky zaslány a neplatíte skladování. Založení účtu je zdarma, stejně jako veškeré transakce. Jednou ročně zaplatíte pouze částku za poštovné, při zaslání slitků. Stříbrný účet představuje možnost, jak spořit do investičních kovů i s menšími částkami.

Minimální částka měsíčního vkladu je 500 Kč, kvůli kolísání kurzu se ale doporučuje částka vyšší. Účet obsluhujete pomocí internetového bankovnictví, zasíláte částku převodu nebo si zřídíte příkaz k úhradě.

Na klientském účtu vidíte vždy aktuální hodnotu nakoupených drahých kovů. Zkušenosti Silverum klientů hovoří o velmi snadné a intuitivní obsluze účtu.

Stříbrný účet Silverum, nevýhody, recenze

Recenze musí vzpomenout i některé nevýhody. Jako první jsou to nákupy stříbra, které pro běžného investora představují náklad v podobě DPH. Stříbro proto musíte nakupovat jako dlouhodobé aktivum na několik (nejlépe desítek) let.

Stříbro v den nákupu nakoupíte za stejnou cenu, jako je cena v e-shopu.

Oproti tomu jsou tu bankovní účty ve zlatě, kdy společnost nakupuje ve vysokém objemu pro všechny investory dohromady. Jednotlivý investor má pak výhodnější nákupní cenu.

Investiční kovy představují relativně bezpečný způsob, jak ochránit vklady před inflací. Mají vysokou likviditu a nepředstavují několikaleté smluvní závazky. Je třeba vzít v úvahu ale i kolísání kurzu zlata a stříbra. U stříbra myslete i na DPH.

Stříbro a DPH

Investiční stříbro můžete nakoupit stejně, jako investiční zlato. K dostání jsou stříbrné slitky i stříbrné mince Nejoblíbenějším produktem je Silverum Maple Leaf nebo stříbrné mince 1 Oz. Silverum Maple Leaf je mice o ryzosti 99,99 %. Razí ji Královská kanadská mincovna. Ryzost je garantovaná kanadskou vládou.

Většina nákupů znamená i zaplacení DPH, což se vám při zpětném odkupu projeví ve snížení zisku. S investičním stříbrem je třeba nakládat jako s dlouhodobým aktivem.

Investiční stříbro bez DPH můžete u společnosti Silverum nakoupit, pokud budete sledovat označení zvláštní režim.

Jinou možností, kde koupit investiční stříbro bez DPH je zajet si pro něj přímo do Německa, DPH představuje 7 %. Zpětný odkup, ale budete muset řešit na stejném místě.

Recenze Silverum s.r.o. doporučuje jako partnera pro nákup investičních kovů, stejně jako realizátora pravidelných nákupů v případě, že si založíte spořící stříbrný účet.