Proč je Mintos nejoblíbenější platformou P2P půjček a investic

jak funguej mintos

P2P půjčky, resp. peer to peer investování je jednou z největších příležitostí v celém fintech odvětví. Jedná se o revoluční způsob půjčování peněz mezi jednotlivými subjekty. Světový objem peněz na P2P trhu byl 26.16 miliard dolarů v roce 2015. Dle reportu Transparency Market Research by toto číslo mělo vzrůst na 897.85 miliard dolarů do roku 2024.

Platforma Mintos na evropské trhu P2P půjček sehrává velmi důležitou roli. Patří k nejoblíbenějším platformám pro investory, což potvrzuje i první místo v celkovém počtu registrovaných investorů.

mintos počet investorů P2P

Od roku 2015 počet investorů na Mintos roste tempem 2X – 3X. Aktuálně na této peer to peer platformě investuje více jak 160 tisíc investorů z více jak 70 zemí.

mintos P2P investori

Co stojí za úspěchem Mintos platformy

Již čtyři roky Mintos dokazuje, že P2P investování by mělo patřit do investiční strategie a diverzifikace investorů. Průměrný výnos se totiž pohybuje mezi 11,9% – 12,8% ročně. Někteří investoři dosahují i 17% ročně.

Investice do P2P půjček na Mintos tak posouvají investory do lepších čísel než která by získali při investici do nemovitostí i akcií.

Obrovskou výhodou Mintosu jsou možnosti diverzifikace napříč půjčkami – různé měny, země, typy půjček, poskytovatelské společnosti, atd. Likviditu navíc podporuje aktivní sekundární trh.

95% peer to peer půjček je zajištěno zpětným odkupem. Pokud dlužník nezaplatí včas, peníze investor dostane od poskytovatelské společnosti. Navíc si tyto půjčky můžete snadno vyfiltrovat a investovat pouze do těch, které nabízí zpětný odkup (tzv. buyback guarantee).

Jak Mintos funguje

jak funguej mintos

Mintos je tržištěm P2P půjček, kde snadno vyhledáte dle kritérií zájemce, které podpoříte investovanou částkou. Úroky se pohybují od 8% – 18% ročně. Investovat lze i do půjček jen na několik měsíců, není nutné se fixovat na rok.

Více o tom, jak funguje Mintos najdete v transparentní recenzi Mintos.

Tým, který stojí za Mintos platformou

V roce 2014 začínal Mintos pouze se 4 zaměstnanci. Dnes už je tým složený z více jak 150 členů, kteří mají kanceláře v Berlíně, Rize, Varšav, ale i v Mexiku.

Zkušenosti s Mintos

Mintos je hodnocen investory jako jednoduchá a uživatelsky přívětivá platforma, díky které lze investovat s nadprůměrnými výnosy. Mintos umožňuje zhodnocovat peníze bez nutného specifického know-how, lze nastavit také auto-invest, který vám pomůže s prvním nastavením portfolia. Na TrustPilot získal hodnocení 9.1 z 10.

INVESTOVAT NA MINTOS

Investování zahrnuje rizika ztrát. Investujte jen takové peníze, které si můžete dovolit ztratit. Investujte opatrně. Článek a veškeré informace slouží ke vzdělávacím účelům a nejsou investičním doporučením.