České kryptoměnové kluby a komunity

Kryptoměnové kluby sdružují zájemce o kryptoměny, tradery i hodlery. Jde o nováčky i pokročilé. V našem článku se podrobně podíváme na vybrané české kluby.

Pokud je pro vás svět kryptoměn nový, velice doporučujeme si nejprve přečíst již vydané články na webu Mladýinvestor.cz. Podívejte se, co je bitcoin a jak ho koupit, případně jak se bitcoin těží či jaké další kryptoměny neboli altcoiny známe. Investor by se měl neustále vzdělávat. Pro obor kryptoměn, který je pro mnohé investory nový, to platí dvojnásobně.

Kryptoměnové kluby jsou otevřené veřejnosti. Kluby zpravidla vybírají měsíční poplatek. Cena členství se pohybuje přibližně mezi 390 a 2000 korun za měsíc. Existují i kluby, ve kterých je třeba členství předplatit na rok, ale ty tvoří spíše výjimku.

Na kryptoměnové scéně u nás existují tři velké české kryptoměnové kluby. Jsou to Altclub.com, CryptoKingdom a Karlův klub. Každý z nich si detailněji rozebereme níže. Všechny zmíněné kluby mají několik věcí společných.

 • Na stránkách nabízí jen základní informace (cena členství a rozpis kurzů).
 • Mají placenou část webu, kterou může uživatel otevřít až po zaplacení členského poplatku.
 • Prezentují osobnosti s kryptoměnové scény, které za projektem stojí.
 • Kluby nabízí internetové kurzy, které lze za poplatek zhlédnout mimo placené členství.
 • Investor dostává tzv. signály – kdy kryptoměnu prodat a kdy nakoupit.

Altclub.com

Altclub funguje od roku 2018. Podle dostupných informací za klubem stojí krypto nadšenci a tradeři (správci porfolií). Altclub tak prezentuje tradery, využívají zkušeností z tradingu k obchodování kryptoměn. Klub se zaměřuje na aktivní, spíše pokročilé tradery.

Web je rozdělen do dvou částí – členství a výukové kurzy. Altclub se snaží veřejnost informovat pomocí videokurzů. Tyto kurzy jsou rozděleny podle náročnosti. Následují tak po sobě úrovně Začátečník, Pokročilý a poté kurzy Junior Trader, Senior Trader a Master Trader.

Altclub se specializuje na trading kryptoměn, jak naznačuje i zmíněné personální složení klubu. Druhá část nabádá ke vstupu do klubu. V nabídce jsou dva typy členství. První z nich je nazván velice jednoduše „Klub“.

Základní členství stojí 390 korun měsíčně. Po zaplacení poplatku máte přístup zejména k aktualitám a monitoringu kryptoscény. Lze vyzkoušet po krátké registraci na 14 dní zcela zdarma.

Po rychlé registraci (stačí vyplnit jméno a e-mail) získáte přístup k plné verzi webu. Otevře se vám uživatelská sekce. Je zde možné si číst analýzy traderů a sledovat předpovědi.

V případě, že s kryptoměnami obchodujete, můžete využít členství „Klub Trading“. Měsíčně vás přijde na 990 korun. Jeho výhodou je možnost se zapojit do komunity traderů.

Podle výběru domény a možnosti přepnutí webu do angličtiny cílí klub také na zahraniční klientelu. Anglická verze ale ještě zcela plně nefunguje. Ukázková videa nesedí a hlavička webu není přeložena vůbec. Na první pohled tak tato anglická část nevypadá profesionálně.

Altclub nabízí také chat na platformě Discord, kde můžete jako členové klubu diskutovat s ostatními tradery.

Celkově vypadá altclub.com zajímavě. Pokud máte zájem o seznámení se s komunitou a postačí vám základní členství. Zkušenějším se pak vyplatí investovat do dražší varianty.

Altclub ve zkratce:

 • Altclub je zaměřený na trading.
 • Má nejnižší měsíční poplatek ze všech recenzovaných klubů – 390 korun v základní verzi.
 • Je zajištěn chat s uživateli přes Discord.
 • Zkušební verze je zdarma na 14 dní.

Vyzkoušejte Altclub zdarma a získejte zároveň 10% slevu na případné budoucí rozšíření členství.

CryptoKingdom

CryptoKingdom je klubem, který se zaměřuje na začátečníky i pokročilé tradery. Web klubu má mnoho sekcí a pro nováčka může působit poněkud složitě. Rozdělen je na úvodní stránku, trading, mining a sekci Univerzita.

Opět jde o klub, kde je kladen důraz na prvotní vzdělání začínajících kryptonadšenců i traderů. Pro zjištění, jak zkušení uživatelé jste, poslouží krátký kvíz. Stačí si odpovědět na otázky typu „Co je blockchain?“.

Pokud moc odpovědí neznáte, CryptoKingdom vás odkáže na jejich facebookové stránky a na skupinu. Můžete tak nejprve načerpat základní znalosti o kryptoměnách a následně se zajímat o členství v klubu. Případně si nováček může předplatit materiály ze sekce Univezita.

Web klubu CryptoKingdom nabízí poměrně rozsáhlý bezplatný obsah. Na stránkách nalezneme po chvilce proklikávání mnoho videí, například jde o záznamy z krypto přednášek z Paralelní Polis.

Trading je pro klub CryptoKingdom hlavním záběrem činnosti. Kromě zhlédnutí výukových videí je také možné si objednat Signály. Ve zkratce řečeno, klub vás bude zásobovat tipy, kdy a kterou kryptoměnu buď prodat, nebo koupit. Jde o službu vhodnou pro tradery, kteří nechtějí dlouze analyzovat grafy. Zároveň však musí investor důvěřovat traderům, kteří takto situaci analyzovali za něj.

Měsíční poplatek činí u klubu CryptoKingdom 1490 korun. Při platbě předem na 90 dní, případně na rok nabízí klub slevu.

CryptoKingdom se také zabývá miningem. Na přání klientů vytváří miningová řešení na klíč. Sekce webu nazvaná Univerzita zase poskytuje mnoho videonávodů, které ukáží, jak obchodovat.

Klub CryptoKingdom ve zkratce:

 • Klub je všestranně zaměřen, sdružuje začátečníky i pokročilé.
 • Začínající investoři zde naleznou mnoho užitečných bezplatných videí.
 • Měsíční členský poplatek činí 1490 korun.

Vyzkoušejte CryptoKingdom

Karlův klub

Karlův klub je již na první pohled reprezentován osobností Karla Fillnera. O Karlovi Fillnerovi jsme již na našem webu psali. V rychlosti připomeňme, že jde o velkého propagátora kryptoměn. Kromě bitcoinu podporuje litecoin. Karel je velice mediálně známý. Pravidelně se objevuje na obrazovkách televize i na stránkách internetového zpravodajství.

Ke dni 1. 1. 2019 byl spuštěn Karlův klub. Jeho web nabízí pouze základní informace. Zdarma není k dispozici takřka nic. Kromě tohoto klubu vede Karel veřejně ještě blog btctip.cz, který je bezplatně přístupný. Nutno však dodat, že články se tam objevují velice nepravidelně, s četností přibližně jednou za měsíc.

Zpátky ke Karlově klubu. Členství je možné si objednat za 1998 korun měsíčně. Při platbě na půl roku je jeden měsíc zdarma. Členství na 6 měsíců tedy stojí 9990 korun.

Po zaplacení předplatného má člen přístup k technických analýzám, radám a doporučením a v neposlední řadě k tipům na altcoiny. Jak již bylo řečeno, Karel je velkým podporovatelem litecoinu. Altcoin může být velice zajímavou investicí. Pokud altcoinům věříte, pak by pro vás mohly být tipy na nákup přínosné. Karlův klub vzhledem ke své ceně mezi exkluzivní kluby. Pomyslnou třešničkou na dortu je možnost zaplatit za členství bitcoinem. Tuto možnost platby pomocí kryptoměny nabízí klub jako jediný.

Karlův klub ve zkratce:

 • Karlův klub je má ze všech recenzovaných klubů nejvyšší měsíční poplatek.
 • Měsíční členství stojí 1998 korun.
 • Klub je pevně spjat s osobností Karla Fillnera, který je velice zajímavý a na kryptoscéně uznávaný.
 • Klub je vhodný pro nadšence do altcoinů.

Je na každém aby zvážil, zda se při jeho objemu obchodování kryptoměn vyplatí investovat peníze do analýz a doporučení. Vzdělávat se dá na internetu zcela zdarma.

Co se investování týče, je vždy dobré si nechat poradit od zkušenějšího. Je však otázka, zda se skutečně vyplatí klubu pravidelně platit tisíce korun.