Je World Ventures podvod? Anebo výhodné cestování?

world ventures recenze
worldventures

Tato společnost či projekt World Ventures je také známá pod pojmem Dream Trips. Jak funguje tato služba, jaké jsou výhody a nevýhody registrace a co vše obnáší členství?

Co je World Ventures?

Dream trips neboli World Ventures je uměle vytvořená komunita lidí, kterou tvoří nadšení cestovatelé. A jak takového nadšence poznáte? Zejména na sociálních sítích se prezentuje svým dokonalým životem, plní si svá přání a cestuje po celém světě za dobrodružstvím. Avšak základním rysem této komunity je modrý znak s nápisem You should be here – fotky s tímto nápisem doslova ovládly Instagram.

Zakladatel projektu World Ventures

Za strůjce celého projektu se staví Wayne Tilman Nugent, jenž v roce 2005 vytvořil jakýsi koncept – Dream trips spadající pod jeho společnost World Ventures – jedná se o soukromou společnost s aktivními nezávislými zástupci a členy v 35-ti zemích světa.

Pokud vás zajímá sídlo společnosti, tak to najdete na adrese: Plano, Beacon Crest DR 2504, USA. (Den vzniku funkce: 19.10.2017) U nás v České republice je firma v zastoupení na adrese Praha – Staré Město, Revoluční 764/17, PSČ 110 00 pod názvem WorldVentures Marketing s.r.o.

O Dream trips

Dream trips se prezentují slevou až o 20 – 70 % levnější než u cestovních kanceláří. Dream trips či World Ventures patří do multilevelového marketingu – MLM, jehož hlavním nabízejícím produktem je cestování zadarmo. Jak to funguje? Při registraci získává člen nárok na levnější cestování, musí však platit pravidelné poplatky. A v tom je právě ten háček!

Nutné poplatky při registraci

Jestliže jste se rozhodli pro vstup do World Ventures, základním krokem je registrace. K samotné registraci potřebujete sponzora, který vás provede celým marketingovým plánem, strategií apod.

Při registraci složíte jednorázový vstupní poplatek, který závisí na druhu členství. Při výběru gold členství je tento poplatek v hodnotě 199,99 dolarů a při výběru platinum členství činí poplatek 299,99 dolaru. Poté každý následující měsíc je potřeba platit poplatek za členství – gold (49,98 dolarů) a platinum (99,99 dolarů).

Abyste tyto měsíční poplatky platit nemuseli, měli byste tyto druhy členství doporučit čtyřem lidem, z kterých se stanou aktivní partneři, což znamená, že členství budou nabízet zase dalším lidem (nejméně čtyřem) a sami si budou poplatky aktivně každý měsíc platit. A pokud se chcete do výdělku s World Ventures pustit, tak se řiďte pravidlem – čím více lidí pod sebou máte (aktivní lidé), tím více máte peněz na účtu.

Byznys s Dream Trips

Tato společnost zajišťuje kompenzační plán, který je rozdělen na několik fází. Základem je rozdělení na dva týmy – levou a pravou stranu. Každý měsíc máte předem určeno, kolik musíte přivést do systému lidí a kolik by měl činit váš měsíční obrat celého vašeho týmu.

Dream Trips láká na různé benefity, jako je například bonusový příplatek, získání služebního vozu stříbrného BMW nebo na stále se přičítající tzv. travel dolary, které slouží k zaplacení vaší dovolené, hotelu, letenky nebo pronájmu vozidel. Ty však můžete využít až po jednom naspořeném roce, a pokud je nevyužijete, propadnou ve prospěch společnosti.

Důležité si je dávat i pozor na DPH, při kterém zaplatíte za služby stejnou částku jako jinde a taky i na lákající zájezdy, které jsou bez dopravy a dalších služeb.

Pokud však člověk umí dobře počítat, jednoduše si dá dohromady, že kdyby si spořil každý měsíc částku, co odvede za poplatky, tak za naspořených 24 000 Kč si může užít dovolenou i s dopravou v exotických zemích a nemusí být omezen.

Nezapomínejte, že pasivní příjem je často marketován a v textech uváděn, ale není realitou u řady investičních projektů a záměrů.

Zrušení členství

Členství jde zrušit dle oficiálních podkladů poměrně jednoduše – jakmile přestanete platit poplatky za členství, automaticky je vaše členství ve World Ventures zrušeno. Na fórech se ale dočtete, že si členové na zrušení členství stěžují, že je to složitá procedura.

Negativní hodnocení Dream Trips

Dream trips je v České republice velmi negativně hodnocen. Na různých fórech si můžete přečíst recenze, které popisují praktiky dané společnosti, často je projekt označován za podvod – tzv. scam. Podle některých z nich se člověk nikdy nepropracuje k vysokým výdělkům, které společnost nabízí, mnohdy se ocitá v mínusových položkách. Další negativní recenzí jsou zájezdy, jejichž cena se ocitá ve stejné cenové relaci jako u cestovních kanceláří.

V některých zemích členové tohoto VIP cestovního klubu podali na společnost žaloby, a to díky faktu, že její marketingová strategie byla srovnávána s pyramidou a ponzi schématem.

World Ventures je přísně zakázaný v Norsku, kde je tento projekt uveden jako ilegální.

Česká republika je pro tyto projekty loajální, ale zkušenosti a recenze lidí na fórech přikládají informace o tom, že společnost Dream Trips již nemá oprávnění k podnikání v České republice a na Slovensku.

Kladně hodnotící recenze

Najdou se však i ti, kteří se projekt pochvalují. Většinou upozorňují na těžkou dřinu v MLM byznysu a povahu člověka. Pokud se rozhodnete zapojit a slibujete si velký potenciál, velmi pečlivě si přečtěte všechny podmínky, které podepisujete a s čím souhlasíte při registraci.

World Ventures nedoporučujeme

Dle našeho soukromého průzkumu hodnotíme společnost World Ventures Dream Trips negativně a nedoporučujeme se zapojovat do jejich programu. Jejích obchodní model je založený na získávání nových členů, kteří jsou následně povinni kupovat si měsíční balíčky (ze kterých mají starší členové provize).

Pokud hledáte možnosti, jak zhodnotit své peníze z pohodlí domova, podívejte se na článek Kam investovat. Pro drobné investory lze doporučit investování do P2P půjček na Mintos.