Jak vydělat peníze na instagramu

jak vydělat peníze na instagramu

Máte Instagram? Tak vás jistě bude zajímat, jak vydělat peníze na Instagramu! Jsou lidé, kteří za jednu fotku inkasují peníze ve stovkách tisíc! Proč byste mezi ně neměli patřit i vy? Začít je snadné. Ingredience pro recept na vydělávání pomocí Instagramu jsou: Instagram účet a trocha času a píle. Vydělávání pomocí Instagramu vás bude bavit! Můžete ji totiž dělat odkudkoli, ideální práce na dálku. A můžete ji posunout dokonce až do online podnikání.

Co je Instagram

Instagram je sociální síť pro sdílení fotografií a videí. Jistě i vy máte svůj účet. Není složité si účet založit. Prohlížením fotografií ostatních uživatelů si ukrátíte nejednu dlouhou chvíli.

A protože na síti začínáte trávit stále více času, je dobré vědět, jak vydělat peníze na Instagramu.

Čím začít? Ještě, než začnete přemýšlet o tom, jak získat followers na Instagramu a kolik potřebujete liků u fotek, je třeba u osobního účtu zmínit kontakt na vás.

Tím dáváte firmám najevo, že máte zájem o placenou formu spolupráce. V kontaktech uveďte email s poznámkou, že pro bližší informace o spolupráci, vás mohou firmy kontaktovat prostřednictvím emailové adresy. Pokud se chystáte pomocí Instagramu pouze propagovat produkty vašeho e-shopu je lepší přepnout na firemní účet. Ostatním postačí osobní účet.

Kolik si můžu vydělat s Instagramem

Není málo těch, které Instagram přímo živí. Mohli opustit svá zaměstnání, dělat co je těší a sdílet fotografie s ostatními. Vydělat peníze online, třeba i 1000 korun denně, není dnes výjimečné. Výdělky na Instagramu mohou sahat až do stovek tisíc. Sledované jsou Instagramy, které se věnují cestování, vaření, módě, kosmetice, hubnutí, zdravému životnímu stylu, výchově dětí a mnohé a mnohé další. Instagramy celebrit představují přímo zlatý důl, nemusíte však zoufat.

I běžní lidé se díky Instagramu stali velmi slavnými. Na nejsledovanějších Instagramech se za zveřejnění jedné fotky propagující určité zboží platí částky ve stovkách tisíc! Myslíte, že když jej uživatelé zakládali, že měli v plánu tolik vydělat? Ani nevěděli, jak zpeněžit Instagram! Přesto se jim to podařilo. Můžete rozšířit jejich řady.

Propagování značky nebo produktu

Jedním ze způsobů, jak monetizovat Instagram je propagování konkrétní značky, výrobku nebo služby. Samozřejmě tuto formu můžete využít i pro jiné způsoby jak vydělávat na internetu.

Postup v případě Instagramu je ale velmi jednoduchý. Stáhnete si aplikaci a uvidíte řadu značek a firem, které mají o propagaci zájem. S konkrétním produktem se poté vyfotíte. Můžete přidat i komentář, video nebo vlastní zkušenost. Zaplaceno máte za sdílení fotky i za počet srdíček, které fotka získá. Za sdílení i liky je placeno v haléřích, proto je třeba mít dostatek followers.

Nejlépe se pracuje a vydělává těm, kteří jsou aktivními blogery a obsah na blogu propojí s fotkami na Instagramu.Takto fungují influenceři. Začínajícímu jedinci, který má více jak 1000 sledovatelů se říká mikro influencer. Ti mají oproti velkým celebritám tu výhodu, že je jejich sledovatelé opravdu znají a důvěřují jim. Míra zapojení i konverze jsou vyšší.

Spolupráce na Instagramu při propagacích konkrétních značek může být dlouhodobá nebo jen jednorázová. Dlouhodobá spolupráce většinou funguje tak, že vaši uživatelé při nákupu zadají unikátní kód a tím je identifikována vaše propagace značky. Získáváte provizi z konkrétního prodeje.

Prodáváme na Instagramu

Oblíbenou formou, jak vydělat peníze na Instagramu je prodej konkrétních produktů. Velmi často jsou to nejrůznější návody, online kurzy a e-booky. Stačí vybrat téma, které vás baví a kterému rozumíte. Fotografování, vaření, výuka jazyka, výchova dětí, výroba přírodních kosmetiky. Možná později přejdete i na vlastní e-shop, abyste mohli z Instagramu odkazovat na konkrétní produkty ke koupi.

Výbornou formou jsou i vlastní výrobky. Vtipné popisky na trička, hrnky, dětské oblečení. Použít můžete grafické motivy a fotografie doplněné o komentář. Originalita prodává a lidé mají zájem o zakoupení zajímavých předmětů, které nespadají do sériové výroby. Můžete vytvářet krásné dárkové předměty, oblečení pro miminka nebo firemní propagační materiály.

Affiliate propagace

Pro affiliate propagaci je třeba propojit Instagram s blogem nebo e-shopem či osobními stránkami. Affiliate propagace je zajímavý způsob, jak vydělávat. Předem se přihlásíte do affiliate programu některé firmy a následně můžete získat i čtvrtinovou provizi z prodeje. Instagram účet použijete jako způsob propagace stránky, kde jsou umístěny produkty z affiliate programu.

Firmy rády využívají dvojí spolupráce. Influencer umístí na Instagram fotku s konkrétním produktem a odkáže na stránky, které jsou zařazeny do affiliate programu. Instagram dokonce nabízí nástroj, kterým influencer přímo označí placený obsah. Ten propojuje příspěvek se sponzorem. Sponzor na Instagramu může být jen jedna firma nebo i desítky firem, podle počtu kampaní, do kterých se zapojíte.

Jak získat followers na Instagramu

Vydělávání pomocí Instagramu je možné, pokud máte dostatek lidí, kteří vaše příspěvky pravidelně sledují.

Jak získat followers na Instagramu? Existují dvě cesty. Ta první je známá, osvědčená a vyžaduje čas a úsilí. Tvořit unikátní, originální a nápaditý obsah, který bude ostatní inspirovat, pomáhat jim a přinášet zajímavé informace. Je to časově náročnější, ale snaha se vyplatí a bývá bohatě odměněna. Druhou cestou je zkratka k výdělkům.

Followers je možné zakoupit! Získáte pro začátek fanoušky a odměny za propagace značek. Jak budete obsah upravovat a aktualizovat, ostatní odběratelé už se přihlásí sami.

Malá odměna také odměna

Začínáte na Instagramu a máte jen málo fanoušků? Nevadí. Mnoho firem nabízí i barterový obchod. Forma spolupráce, kdy nedostáváte přímo zaplaceno, ale firma vám zašle zdarma konkrétní produkt v případě, že jej budete propagovat. Produkt vám poté zůstává jako odměna.

Jak úspěšně propagovat výrobek

I propagace konkrétních produktů má svá pravidla. A co funguje na Instagramu? U konkrétních produktů více zaujmou fotky než video. Fotky by měly zobrazovat osobu, a především její obličej. Nejlepší je tedy pořízení fotky, na které produkt přímo používáte a zachytit i dojmy z používání. Nezapomeňte doplnit hashtag a označit místo, kde byla fotografie pořízena.

Pár tipů na úspěšný Instagram

Není možné napsat návod, který zaručí úspěch Instagramu. Je však možné držet se jednoduchého a osvědčeného postupu. Nikdy se nesnažte oslovit všechny. Na začátku přemýšlejte, komu je váš profil určen. Podle toho zveřejňujte příspěvky a přizpůsobujte obsah. Jací jsou ti, kteří vás sledují? Co je zajímá? Co je baví? O čem by se chtěli dozvědět více? A pak nezapomeňte Instagram pravidelně aktualizovat. A když už vás nebude bavit? Můžete jej velmi výhodně prodat!