Tycoon69 patří mezi ambiciózní projekty spojené s kryptoměnami. Naše recenze vám tento projekt přiblíží. Podíváme se, co Tycoon69 nabízí a zda je rozumné do jeho služeb vkládat peníze. Dost možná se jedná o podvod. Pokud jste na tuhle blockchainovou banku a investiční balíčky narazili, pak pročtěte naše hodnocení, protože vám možná ušetříme nejen peníze, ale i značné starosti.
Co je projekt Tycoon69
Tycoon69 je projekt švýcarské společnosti Tycoon69 AG, který je zaměřen je poskytování bankovních služeb a investičních nabídek. Nejedná se o klasickou banku. Někteří označují Tycoon 69 jako blockchainovou banku. V úvodu je třeba poznamenat, že společnost Tycoon 69 bankovní licenci nemá. Prezentace na jejich webu de facto jen slibuje, že se postará o správu vašich coinů, pokud si je u nich zakoupíte.
To zní na první pohled trochu podezřele.
Pozor na společnosti a investiční příležitosti, které nabízejí „rychlé zhodnocení, pasivní příjem a žádné riziko“. Problém je v tom, že ve většině případů se jedná o podvod na potenciální klienty. Investiční boom příležitostí v oblasti kryptoměn a ICO způsobil, že se na trh dostali i internetoví podvodníci, kteří chtějí využít trendu a od začátku tvoří projekt, který po vybrání prostředků od investorů zavřou a s penězi utečou.
Webové stránky projektu zpočátku mohou budit dojem profesionality. Po chvíli zkoumání a s trochou znalosti webu zjistíte, že podobné efektně vypadající stránky se dají levně pořídit jako webová šablona. Hned na první stránce jsou nám, jakožto zatím neregistrovanému klientovi, nabízeny příležitosti, které se údajně již nikdy nebudou opakovat.
Web hraje na city a emoce, představuje nám vysněný lifestylový život. Takových projektů jsme už několik viděli a pro investory nedopadly dobře.
Pozor na ICO podvody
ICO neboli Initial Coin Offering je obdoba investičního IPO (Initial Public Offering). Jde o formu crowdfundingu, kdy autor kryptoměny vybere prostředky skrze prvotního vydání coinů.
Projekt Tycoon69 si na svém ICO hodně zakládá. Zejména v roce 2017, kdy cena největších kryptoměn kulminovala, se objevil bezpočet Initial Coin Offering. Mnoho projektů se nakonec ukázalo přinejmenším jako pochybných, některé z nich dostaly nálepku scam, protože podvedly velké množství klientů, kteří ztratili v přepočtu miliony dolarů.
Tycoon 69 se profiluje jako tzv. „ICO network“, tedy síť jejímž prostřednictvím se uživatel dostává jednu skvělou investiční příležitost za druhou. Nejvýhodnější nabídky prý platforma získává díky svým objemným finančním prostředkům, které investuje ve velkém. Pouhé tvrzení, které není opřeno žádnou prezentovanou spoluprací či partnerstvím, nemá pro rozumného investora absolutně žádnou váhu.
Je Tycoon 69 MLM?
MLM neboli multi level marketing, funguje tak, že obchodní společnost má mnoho pater (levelů), ve kterých sdružuje lidi a obchodně je motivuje. Existuje zde hierarchie – od nováčků dole až po „guru“, kteří stojí na vrchu pyramidového schématu. Některé MLM jsou obchodně a právně naprosto v pořádku, jiné jsou ponziho schéma a nazýváme je podvodem. Jejich provoz je sponzorován novými členy, kteří platí na výplaty členů dosavadních.
U projektu Tycoon 69 naleznete levely obdobně – nováčky zde nazývají Coin Trainee a na nejvyšší příčku řadí „hodnost“ Coin Tycoon. Mezi těmito dvěma stupni nalezneme mnoho dalších označení. Podle počtu přivedených nových klientů sbírají již registrovaný klienti body a následně si mohou zakoupit MCV token. A to skutečně za „lidové ceny“.
Balíčky a koupě MCV tokenů
Společnost Tycoon69 nabádá k nakoupení investičních balíčku tokenů. Jeden MCV token vás vyjde v přepočtu 39 euro centů.
Nejlevnější balíček Tycoon 69 stojí 250 euro, dostanete celkem 641 tokenů.
Při koupi nejdražšího balíčku za neuvěřitelných 30 000 000 euro získáte tokenů více než dost, celkem krásných 89 475 963 kusů. Mezi těmito dvěma částkami nalezneme přiměřené cenové rozestupy. Klient má rozpětí investice poměrně široké.
Každý alespoň základní uživatel kryptoměn a tokenů, ví, že samotná nominální cena vůbec nehraje roli, co se vnitřní hodnoty, užití nebo kvality coinu týče. Vložit 30 milionů euro do neznámého projektu a očekávat okamžitou vysokou návratnost by mohl pouze šílenec. Při dnešních cenách (přibližně 3440 euro) získáte za tuto horentní sumu asi 8720 bitcoinů! I přes volatilitu největší kryptoměny by se tato investice dala považovat za rozumnější.
Nejprve token, pak vlastní kryptoměna
Tycoon 69 slibuje, kromě jiného, také vytvoření vlastní kryptoměny. BCB4U coin má být aktivně obchodovaný coin, který po nabytí bankovní licence společnost Tycoon69 AG bude vydávat a spravovat.
Jak tomu tak bývá, nejprve potřebuje patřičné prostředky. Finance chce projekt získávat pomocí uživatelů, kteří si zakoupí dočasné tokeny (MCV token). Není jasné, zda někdy vůbec vlastní měna vznikne.
Pokud si skutečně tokeny zakoupíte, pak je téměř jasné, že jste utratili mnoho peněz na něco, co nemusí mít nikdy reálnou hodnotu. A to i za předpokladu, že by skutečně nová kryptoměna vznikla.
Tycoon 69 chce být blockchainovou bankou
Tycoon69 se chce být blockchainová banka, která by vám v jejich vlastní kryptoměně vedle účet. Je to docela úsměvné tvrzení, protože uživatelé kryptoměn naopak tvrdí „buďte sami sobě bankou“. Jde tak o jednoznačný protiklad fundamentální zásady krypta jako takového. Hromadná správa účtů je taktéž úplný opak zásady decentralizace, jak je tomu u bitcoinu a mnoha dalších coinů.
Vše vás naučí „Mastercoach Eric Adler“
Všechno vás prý naučí kouč Eric Adler. Web tycoon69.com jako by myslel na všechno. Projekt nabízí školení, které vede „Mastercouch Eric Adler“. Tento pán vás naučí potřebné dovednosti a zlepší vám celý život. Pro zajímavost pro německy mluvící čtenáře přikládáme odkaz na tento tříměsíční program, který „pan kouč“ nabízí. Posuďte sami, zda takové nabídce můžete věřit. Na internetu lze najít jen málo konkrétního o tomto „masterkouči“.
Profesionální koučové mají obvykle vlastní webové stránky anebo snadno dohledatelný LinkedIn či Twitter profil. Transparentnost v oblasti koučování a osobního růstu je pro kouče zásadní. V tomto případě však Eric Adler nenabídl čtenáři příliš dobré informace, které by vzbudili důvěru.
Dostupné informace o projektu Tycoon 69
Tycoon 69 AG je společnost registrovaná ve Švýcarsku. Google Maps při zadání názvu společnosti nevyhledají nic. Po zadání adresy: Eimatt 16b, 6372 Ennetmoos, Switzerland se zobrazí tento výsledek.
Pokud přepneme na Google Street pohled, uvidíme dvě budovy a vesnickou krajinu s výhledem na hory.
Myslíte, že toto je sídlo projektu, který má ambice stát se blockchainovou bankou a řešit inovativní technologické projekty?
Obchodní podmínky jsou sice napsány v angličtině, ale dodatek v podobě Risk Information je už jenom v německém jazyce.
Sociální ikony Facebooku, Twitteru, YouTube a dalších sítí v patičce webu nefungují.
Hodnocení Tyccon 69
Blochainová banka, budoucí směnárna nebo dokonce škola marketingu? Tím vším se Tycoon69 zdá být. Přestože jsou webové stránky dosti stručné, vlastníci si zřejmě věří a plánují velké věci. Kriticky uvažující investor by projekt Tycoon69 zařadil k mnoha MLM schématům ze světa kryptoměn.
Investovat anebo raději ne
Celý web jako by byl jen jakýmsi letákem. Webové stránka tycoon69.com na znalého čtenáře působí jako pouhá upoutávka. Člověk se nemá šanci proklikat dále. Jak tomu tak bývá u pochybných projektů, na první pohled se nic nedozvíte a nic nezjistíte ať již o majiteli (zakladateli) projektu nebo o jiných technických detailech. Zda se jedná o podvod nelze jednoznačně říci, ale výše uvedené informace nás vedou k názoru, že Tycoon 69 bezpečnou ani atraktivní investici v dobrém poměru riziko/výnos není. Investor by měl ke každému novému a dosud nevyzkoušenému projektu přistupovat obezřetně a s kritickým pohledem.
Tycoon69 láká na vysoké zhodnocení, velký potenciál zisku a také možnosti pasivního příjmu. Kryptoměny jsou velmi rizikové prostředí. Porovnejte s investičními příležitostmi v rámci P2P půjček anebo akciového a ETF investování.