Robert Kiyosaki řekl: Dolar umírá, kupujte zlato, stříbro a bitcoin

Robert Kiyosaki, autor knihy Chudý a bohatý táta prohlásil 4. dubna 2020, že dolar umírá a přestává mít hodnotu. Reaguje tak na obrovské tisknutí nových peněz FEDu v souvislosti odvrácení krize a recese z důvodu epidemického šíření koronaviru.

Robert Kiyosaki na svém Twitteru apeloval na všechny, aby peníze, které získají od vlády ve formě dotací a podpor nedrželi u sebe v hotovosti, ale aby nakoupili zlato, stříbro a bitcoin.

Nemusíte mít velké částky, sám Robert Kiyosaki na svém Twiiteru konkrétně prohlásil, že investice může být i v částce 20 dolarů.

Proč přestává mít dolar hodnotu?

Podívejte se na 13minutové video, kde Robert Kiyosaki vysvětluje, proč si myslí, že dolar umírá.

Peníze jsou založené na důvěře a dolar i všechny další světové měny důvěru ztrácejí tím, že vlády tisknou obrovské částky nových peněz. Tím de facto znehodnocují svoji měnu.

Koronavirus spustil na začátku roku výrazná omezení napříč světovou ekonomikou. V současné chvíli je zřejmé, že procházíme ekonomickou krizí 2020 a vstupujeme do recese. Vlády a centrální banky se snaží zmírnit finanční dopady, a proto podporují ekonomiku novými penězi. To však není konečným řešením a pouze oddalujeme nevyhnutelné.