Jaká je budoucnost Bitcoinu

Snažit se předpovědět budoucnost Bitcoinu je jako věštění z křišťálové koule. Kryptoměny existují na trhu jen několik let a přestože získaly během tak krátké doby obrovskou důvěry, je potřeba brát jejich ohodnocení s rezervou. V tomto článku jsem sepsal několik zajímavých novinek především z tématu kryptomněy Bitcoin a toho, co by mohlo ovlivnit jeho budoucnost.

Sledujeme Bitcoin v Google Trends

Výborný článek k zamyšlení s řadou konkrétí dat nabídl CoinDesk v článku Using Google Trends to Estimate Bitcoin's User Growth.

Willy Woo vysledoval, že počet uživatelů Bitcoinu se každý rok zdvojnásobí. V roce 2050 je redikováno, že bude 10 milionů uživatelů BTC. Za přibližně 9 let bude Bitcoin užíván ve společnosti naprosto mainstreamově. Will také předpovídá, že bude trvat 17-26 let, kdy budeme používat pro placení výhradně Bitcoin.

Chystá se Rusko regulovat Bitcoin?

V Rusku probíhají debaty o tom, zda Bitcoin by neměl být regulován na národní úrovni od roku 2018. Není překvapivé, že diskuze rozvířil právě zástupce ministra financí Alexei Moiseev, který se mj. pokusil také zakázat používání Bitcoinu v Rusku již v roce 2014. Situaci trochu uklidnil Maxim Grigoriev (finanční ředitel Bank of Russia), který se vyjádřil, že pozice kryptoměny Bitcoin bude v Rusku komplexně diskutována a řešena v roce 2018.

Zdroj CryptoCurrencies.com

Posune blockchain Internet of Things na vyšší úroveň?

Potenciál IoT (Internet of Things) je obrovský – své první vynálezy ukázal již roku 2008 a dnes můžeme s jistotou tvrdit, že dosáhl úrovně, kdy přichází jeho komerční využití.

Ve chvíli, kdy si představíme kombinaci blockchainu a IoT, získáváme obraz nové moderní technologie, která překonává jakékoli představy o budoucnosti. Někteří hovoří o spojení, které posune lidskou rasu k dalšímu bodu vývoje.

Blockchain umožní IoT bezpečnou virtuální komunikaci mezi jednotlivými zařízeními. Řetězec blockchain je založen na modelu důvěry a decentralizace, je tedy perfektním řešením pro efektivní distribuční model s vysokým zabazepečením.

Bude trvat ještě několik let, než se tyto dvě technologie symbioticky spojí, ale už dnes můžeme vidět první puzzle, které odhalují další potenciál pro Bitcoin a Ethereum.

Zdroj: Coindesk.com

Kryptoměna IOTA představuje alternativní řešení, jak inovovat Internet věcí, nepoužívá blockchain ale technologii Tangle a DAG.

Banky začínají vyvíjet vlastní kryptoměny

Bitcoin je sice nejrozšířenější kryptoměnou, avšak musíme zpozornit, protože do dokonalosti má daleko. Otázky o tom, zda uhájí své poměrně dominantní postavení stále nemají zřetelné odpovědi.

Co bychom však měli vzít v úvahu je fakt, že velké bankovní domy vyvíjí své vlastní kryptoměny založené na blockchainu.

Nutno poznamenat, že největší revolucí nebylo vynalezení Bitcoinu ale blockchain, jakožto decentralizačního modelu.

Nedávno ohlásila Centrální banka Hong Kong, že její kroky směřují k vývoji vlastní kryptoměny.

Zdroj: CoinDesk.com

Zajímavé je také prohlášení člena Bank of England, který odtajnil, že Velká Británie pracuje na tom, aby v další generace mezibankovních platebních operací fungovala na blockchainu.

Zdroj: Cryptocoinsnews.com

Nový majitel 30 000 Bitcoinů

Jedna velká aukce o 30 tisíc Bitcoinů. O tom, jak probíhala a jaké nervy to jsou při stisknutí tlačítka pro transfer třiceti tisíců Bitcoinů si přečtěte v perfektním článku Should I do it? 30 000 Bitcoins.

Investovat do Bitcoinu anebo do zlata?

Pokud přemýšlíte nad dlouhodobou investicí a nemáte jasno mezi Bitcoinem a zlatem, přečtěte si článek Bitcoin vs. Gold. Autor výborně srovnává výhody a nevýhody obou komodit a v závěru uvádí, že zlato je v rámci dlouhodobé investice pravděpodobně lepší investicí, Bitcoin vyhrává v oblasti krátkodobých investic.