Kapitulace Bitcoinu přichází. Poslední čas na levný nákup?

bitcoin-cena-btc-graf-analyza

Když spadla cena Bitcoinu z 60 tisíc dolarů na 40 tisíc, někteří začali panikařit, jiní tvrdili, že jsme stále v býčím trhu a je to pouze dočasná korekce. Na úrovni 40 tisíc dolarů jsme už od 19. května 2021 a léto vypadá na tzv. okurkovou sezónu, tvrdí řada analytiků.

Cena Bitcoinu se už dostala i lehce pod 30 tisíc dolarů. Negativní zprávy z médií postupně střídají pozitivní, a tak nedočkavě vyhlížíme, kdy přijde oživení trhu a cena opět vyroste. Mnozím se nechce uvěřit, že by cenové maximum 63 tisíc dolarů bylo dosaženo a nebude už překonáno v roce 2021.

graf bitcoinu 2021

Jedna kapitulace a korekce bitcoinu nás možná ještě čeká, tvrdí Tone Vays, trader, kterého s oblibou sleduji již několik let. Pro ty z vás, kteří chtějí trochu načasovat svůj nákup anebo si alespoň udělat vyhlídku, jak by se mohl odehrávat další týden, měsíc a kvartál, bude tato technická analýza přínosem.

Kvartální technická analýza Bitcoinu

graf bitcoinu kvartální 2021

Pro investory do kryptoměn s kvartálním výhledem je aktuální cena Bitcoinu (okolo 32 – 35 tisíc USD) velmi příznivá. Dle technické analýzy by tito investoři měli přikupovat.

Dle technické analýzy od Tonyho Vayse by ještě kvartál 3Q 2021 měl skončit v zelené svíčce, což jinými slovy znamená, že se do konce září 2021 podíváme nad cenovou hranici bitcoinu 40 – 50 tisíc dolarů.

V následujícím kvartálu 4Q 2021 bychom měli pak směřovat na cenu bitcoinu 100 tisíc dolarů.

Měsíční technická analýza Bitcoinu

měsíční technická analýza bitcoinu v grafu

Měsíční graf bitcoinu dle technické analýzy nevypadá příliš přívětivě. Je pravděpodobné, že se cena bitcoinu dostane ještě níže. Je možné, že se na chvíli dotkne fialové linie, která opět průměruje historickou cenu. Jednalo by se o propad na přibližnou cenu 22 – 25 tisíc USD za jeden bitcoin.

Robert Kiyosaki již zmiňoval před několika týdny, že bychom se mohli dostat s cenou bitcoinu k hranici 24 tisíc USD.

Je potřeba však vnímat, že toto jsou odhady a investor by je měl vnímat pouze jako nějakou pravděpodobnost.

Měsíční technická analýza je vhodná pro investory, kteří investují v měsíční frekvenci. Případně pro ty, kteří chtějí načasovat vstup a nákup bitcoinu v měsíčním horizontu. Opět však primárně pro ty, kteří obchodují v měsíčním intervalu. Pokud jste investory, kteří fungují spíše v delších obdobích (kvartály, půlroky, roky), pak vycházejte spíše z kvartální technické analýzy.

Týdenní technická analýza bitcoinu

týdenní technická analýza BTC

Týdenní graf bitcoinu nevypadá pozitivně (CMF do negativní roviny, MACD silně klesá a RSI s klesajícím trendem). Dle vyjádření Tone Vayse, ještě jedna cenová kapitulace bitcoinu někam k 25 tisícům dolarů bude perfektní a poslední příležitostí koupit bitcoinu takto nízko. Žlutá linie cenového průměru za 50 týdnů nemusí současnou cenu bitcoinu podržet a můžeme se propadnout níže (pod 30 tisíc USD/BTC). K tomu by mohlo dojít někdy v polovině července 2021.

To, zda k tomu skutečně dojde, nelze s jistotou říci. Stejně tak bychom měli být opatrní tvrzení, že se jedná o poslední šance k nákupu levného bitcoinu. Jedná se o technické analýzy, které vychází z historických dat a opakujících se vzorců. Minulost ale není zárukou budoucnosti. Kryptoměny jsou velmi spekulativní třídou investice.

INVESTOVAT NA BINANCE

Odkaz registrace s 10% slevou na poplatky za obchodování.

Video komentář

Celé video od tradera Tone Vays si můžete přehrát níže. Trvá pouhých 16 minut.

Investování zahrnuje rizika ztrát. Investujte jen takové peníze, které si můžete dovolit ztratit. Investujte opatrně. Článek a veškeré informace slouží ke vzdělávacím účelům a nejsou investičním doporučením.