Coinmate recenze: Jak obchodovat bitcoin a další kryptoměny

coinmate recenze

Pro nováčka může být svět kryptoměn pěknou džunglí. Je tedy dobré znát nástroje, které nám pomohou orientovat se v novém prostředí. Jedním z takových nástrojů je česká burza pro kryptoměny. Tato CoinMate recenze vám pomůže pochopit svět kryptoměn a bude vaší pomocnou berličkou při prvních krůčcích nakupování a obchodování bitcoinu a dalších kryptoměn.

Recenze CoinMate: česká burza pro obchodování kryptoměn

Burza CoinMate pro kryptoměny byla založena v roce 2014 dvěma Čechy (Roman Valihrac a Daniel Hruška). Pro našince přináší celou řadu výhod a zejména obchodování v CZK. Kromě tuzemské měny je další výhodou i bezpečná platforma s výhodnými kurzy kryptoměny a to vše s nízkými poplatky. Pro nováčky se jedná o ideální místo, kde poznávat svět bitcoinu a dalších kryptoměn.

Registrace i ovládání je snadné a intuitivní. Samozřejmě je potřeba si uvědomit, že nejnižší poplatky CoinMate nemá, avšak pokud s kryptoměnami začínáte anebo chcete investovat v rámci tisíců a desetitisíců, je to nejlepší a nejrychlejší start. Zahraniční burzy mají často prostředí pro pokročilé obchodníky s nejrůznějšími možnostmi příkazů, které váš začátek mohou zbytečně zkomplikovat. A překliknout se rozhodně v začátcích nechcete.

Cena BTC roste a stejně tak zájem o další kryptoměny

Zájem o kryptoměny roste každým dnem a spousty nováčků se snaží orientovat v tomto novém světě. Dalšími oblíbenými kryptoměnami kromě Bitcoinu (BTC) je například Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Dash, IOTA (MIOTA) nebo i Bitcoin Cash (BCH).

Dnes se ale podíváme, jak obchodovat na Coinmate – burza umožňuje obchodovat v rámci kryptoměn Bitcoin, Bitcoin Cash a také Litecoin. Pokud budete chtít koupit jinou kryptoměnu (ETH, IOTA, Ripple), musíte využít jiné burzy. Burzy s nejlepšími kurzy často neakceptují fiat peníze (tedy CZK, EUR, USD, atd.). V praxi investoři nejprve nakoupí Bitcoin za svoji lokální měnu, ten zašlou na burzu (např. Bittrex.com), kde nakoupí altcoiny (např. Monero).

Pokud tedy chcete nakoupit např. kryptoměnu IOTA (MIOTA), můžete využít burzu CoinMate, kde nakoupíte bitcoin za české koruny. Bitcoin směníte na Litecoin, stále v prostředí burzy Coinmate. Litecoin zašlete na burzu Binance, kde můžete již nakoupit IOTA. Toto je však už pokročilé řešení, pojďme začít skutečně tím základním, a to jak nakoupit první bitcoin.

Otevření účtu na burze CoinMate

Návod je určený především začátečníkům, kteří se teprve rozkoukávají v kryptosvětě. Rozhodně ale není na škodu i pokročilejším uživatelům, kteří zkouší nové možnosti a chtějí investovat do bitcoinu.

Platforma Coinmate umožňuje obchodovat BTC/CZK a BTC/EUR. Dále je tu možné nakoupit litecoin (LTC/BTC).

Pro nákup bitcoinu a obchodování kryptoměn je zapotřebí provést registraci. Začněte na této stránce.

Ničeho se neděste, registrace vás k ničemu nezavazuje. Žádné registrační poplatky se nehradí ani nehradíte poplatky za vedení účtu. Registrace je velmi rychlá a pohodlná. Neobsahuje žádné nástrahy, které by pro nové uživatele byly překážkou.

Jakmile založíte účet, je burza připravena k obchodování.

Přestože je CoinMate česká burza, její prostředí je v anglickém jazyce. Může vám pomoci Google Translator, avšak i s úplnými základy angličtiny si vystačíte. Založení účtu ani verifikace není nijak složitá.

Verifikace, tzv. Ověření účtu ve čtyřech krocích

Poté, co provedete registraci, je potřeba svůj účet verifikovat. Je to z důvodu zamezení praní španavých peněz. Na základě toho, jak hodně chcete investovat a vybírat z burzy, bude určen stupeň nutné verifikace. Verifikace účtu má čtyři kroky. Poslední dva kroky jsou ale povinné jen v případě, kdy plánujete obchodovat s velkými peněžními částkami.

Základní limit je 26 000 CZK/den a maximálně 130 000 CZK za měsíc. Jestliže vám tento limit stačí, čekají vás jen dva následující kroky k ověření účtu.

1. krok verifikace

Na první krok si připravte osobní údaje. Ty doplníte jednoduše do formuláře v administraci CoinMate. Jedná se o jméno, příjmení a další osobní údaje, které najdete na svém ID (např. občanský průkaz).

2. krok verifikace

Druhé ověření je poněkud netradiční, ale není se třeba obávat. Jedná se o video verifikaci. Toto video ověření je poměrně novým způsobem, jak zajistit bezpečí na internetu.

K tomuto druhému kroku ověření budete potřebovat občanský průkaz a počítač s webkamerou nebo chytrý telefon (smartphone s kamerou, ideálně vpředu).

Zavoláte na zobrazené telefonní číslo ve svém účtu na CoinMate a budete spojeni s operátorkou. Anglicky umět nemusíte. Během video verifikace pouze nadiktujete povinné údaje a ukážete občanský průkaz zepředu a poté zezadu. Je potřeba, abyste byli ve světelné místnosti. Verifikaci provádějte ideálně přes den.

Můj hovor trval necelé 2 minuty a během dalších pár minut jsem měl účet verifikovaný a mohl jsem bezproblému obchodovat.

Po tomto kroku už tedy můžete obchodovat na CoinMate 26 000 Kč denně a 130 000 Kč měsíčně.

Jak vložit peníze na CoinMate

Nakoupit bitcoin je skutečně jednoduché. Jakmile máte verifikovaný účet, nic vám nebrání v zaslání peněz (CZK nebo EUR). Peníze na vašem účtu můžete kdykoliv směnit za bitcoin nebo litecoin. Stejně tak můžete prodat své bitcoin za tradiční měnu (CZK nebo EUR).

K zaslání peněz využijte tradiční bankovní převod skrze internetové bankovnictví. Ten v rámci ČR trvá 1-2 pracovní dny.

Pokud patříte mezi klienty FIO banky, převod vám zabere pouze několik minut. CoinMate má totiž vedený účet u FIO banky. Tyto převody využijete také po úředních hodinách, o víkendu nebo svátcích – převody v rámci FIO probíhají totiž okamžitě. Do 2 minut máte tak peníze z FIO banky na svém CoinMate účtu. Toto je obrovský výhoda a sám ji využívám pro rychlé nákupy bitcoinu, když se kurz během víkendu nebo svátku pohne a já cítím, že bych měl BTC koupit.

Za vklad pomocí bankovního převode není účtován žádný poplatek.

Za výběr je stanovena fixní částka 1 Euro. Další možností je pro výběr využít službu Sofort.

Pro maximální zabezpečení svého účtu doporučujeme využít službu 2FA (dvoufázová autentizace). Aktivujete ji v záložce Security. Jedná se o další prvek, který uchová vaše investice ve větším bezpečí. Při každé manipulaci s prostředky budete muset zadat kód, který se vám vygeneruje pomocí nainstalované aplikace na smartphone (na Android zde a iOS zde). Máte tak jistotu, že nikdo nenakládá s vašimi bitcoiny bez vašeho vědomí.

Jak obchodovat na CoinMate

coinmate burza

Pod záložkou Trade se nachází prostor pro nákup/prodej kryptoměny. Rozhraní je velmi intuitivní a snadno se v něm zorientujete během pár minut.

Všimněte si na obrázku výše, že jsme v horním menu na záložce Trade. Vpravo dole zadáte množství CZK, které chcete investovat, automaticky vám to dopočítá, kolik při aktuálním kurzu získáte BTC a po stisknutí Buy BTC se provede nákup. Nákup se provede za cenu, kterou vidíte jako Price (stále jsme vpravo dole na obrázku).

akto lze i upravit cenu do budoucna, tedy pokud chcete koupit bitcoin při ceně 170 000 CZK, stačí vepsat 170 000 do pole Price, následně částku, kterou chcete investovat do pole Total CZK a stisknout Buy BTC. Nákup se okamžitě neprovede, ale vystaví se do Open orders (dole uprostřed na obrázku). Toto je aktivní příkaz, který bude čekat a provede se ve chvíli až bude cena bitcoinu 170 000 (resp. vámi zadaná).

Nejjednodušší možnost nákupu bitcoinu

Tím nejjednodušším způsobem, jak nakoupit bitcoin je v záložce BUY/SELL v horním menu. Zobrazí se vám jednoduché prostředí, které vidíte na obrázku výše. Jsme na záložce Quick Buy. Je vidět aktuální cena BTC. Stačí vepsat do pole Amout to spend CZK množství peněz, které chcete investovat, automaticky se dopočítá částka BTC a následně stikněte tlačítko Confirm. Nákup se provede.

Za každý příkaz, který provedete si Coinmate účtuje poplatek maximálně 0,35% z objemu transakce. V porovnání s poplatky na akciovém trhu je to velmi nízké procento. Také proto se burzy kryptoměn těší takovému zájmu – obchodování je snadné a levné.

Jak koupit Bitcoin (BTC)

Můžete tedy nakupovat Bitcoin přímo za dobité CZK nebo EUR. Obdobně lze i prodávat bitcoin za CZK nebo EUR.

Pro nákup můžete využít rychlé tlačítko a de facto na jedno kliknutí koupíte bitcoin za aktuální cenu (tato funkce se nazývá Buy Market).

Pokud nechcete nakupovat za aktuální cennu, lze nastavit cílovou cenu a množství, jaké chcete koupit. Váš příkaz se uloží a vy se pohodlně můžete z burzy odhlásit. Ve chvíli, kdy cena bitcoinu dosáhne vámi zadané hodnoty, příkaz se automaticky aktivuje a bitcoin se za vás nakoupí. Tato funkce se nazývá Buy Limit.

Pokud chcete nakoupit Litecoin (LTC), nejprve musíte koupit Bitcoin a následně za BTC koupit LTC.

CoinMate recenze: 9/10

S výše uvedenými službami a jednoduchými možnostmi obchodování je burza CoinMate skvělým startem pro začátečníky i zkušené uživatele kryptoměn. Možnost obchodování v CZK a rychlá podpora nebo vysoké zabezpečení dokládají celkové bezpečné prostředí pro obchodování s bitcoinem, bitcoin cash a litecoinem.