Nejvíce registrovaných patentů pro blockchain drží Alibaba a IBM

Nejvíce patentů registrovaných ve spojení s blockchainem drží aktuálně technologičtí giganti Alibaba a IBM. Alibaba jich drží 90 a IBM pouze o jeden méně. Jack Ma, zakladatel Alibaby, se vyjádřil na začátku roku, že blockchain žádná bublina není, což o bitcoinu tvrdit nemůže.

Informace o patentech technologie blockchain zveřejnila iPR Daily, která ve svém reportu zahrnula databáze duševního vlastnícitví z USA, Číny, Evropské unie, Japonska a Jižní Korei.

Na třetím místě za IBM a Alibabou je společnost Mastercard a čtvrté místo patří bance Bank of America.

Portál Cointelegraph reportoval rok 2017 z údajů databáze WIPO a nejvíce patentů bylo registrováno v Číně, a to na 225, zatímco v USA pouhých 93. V Austrálii to bylo dokonce pouhých 13.

Budoucnost bez papíru

Austrálie však v červenci podepsala pěti letý kontrakt za 740 milionů dolarů právě s IBM. Úkolem je vybudovat bezpečnější a efektivnější datový systém a tok pro národní úřad, bezpečnost země i veřejné potřeby. Zjednodušeně řečeno se jedná o zavedení blockchain technologie do veřejné správy. Mnozí hovoří o tom, že takové partnerství posunulo Austrálii na přední příčky zemí, které zavádí blockchain do státních úrovní. Austrálie má nakročeno k tzv. Paperless future, tedy budoucnosti, kde nebudeme potřebovat papír.