42% z top 50 univerzit nabízí aspoň jeden blockchainový kurz, ukázal průzkum

Coinbase ve spolupráci s agenturou Qriously (ta mj. zpracovává průzkumy i pro AirBnB, Uber, Spotify anebo Vodafone či banku HSBC) zpracovali průzkum na univerzitách o aktuální situaci edukačních kurzů o blockchainu a kryptoměnách.

Výsledem bylo zjištění, že 42% z top 50 světových univerzit nabízí alespoň jeden blockchainový či kryptoměnový kurz.

Jak univerzity adoptují vzdělání o blockchainu

Standford nabízí dokonce 10 různých kurzů, na Harvardu jsou 2 kurzy, stejně jako na Princetonu. V Singaporu na univerzitě využijí celkem 5 různých kurzů a v Zurichu 3.

Pro zajímavost některé univerzity získávají dokonce granty na blockchainovou výuku, příkladem může být HongKongská univerzita.

Ethereum Foundation podpořilo např. Projekt Výzkumného blockchainového centra na Standfordu.

Ripple přispěl 50 miliony dolary celkem 17 univerzitám právě na podporu studia blockchainu a kryptoměn.

V Turecku v Istambulu bylo otevřeno při univerzitě inovační blockchainové centrum.

Campbell Harvey z Duke University v USA řekl, že je potřeba připravit studenty na budoucnost. A blockchain rozhodně z naší planety jen tak nezmizí.

Další profesoři pak přidávají: „Pokud se někdo stane expertem v blockchainu či odvětví kryptoměn obecně, v budoucnu nebude mít problém si najít práci.“

Tohle mi přijde ale jako skvělý tah na branku a obrovskou příležitost pro státní školní systém. Doufám, že české univerzity tady nezaspí. První vlna však musí přijít od studentů a pak už to jen závisí na otevřenosti jednotlivých fakult a jejich vedení.