Cryptotrader – recenze obchodního bota

cryptotrader recenze

Cryptotrader patří mezi nejznámější automatizované programy pro obchodování s kryptoměnami online. Svým uživatelům za poplatek umožňují zhodnocovat vklady nejen v bitcoinu. Naše CryptoTrader recenze vám poskytne všechny potřebné informace, které k obchodování potřebujete. Výhody, nevýhody takového robota, jaká jsou rizika a zda to vůbec celé funguje anebo je jen podvod na vylákání peněz. Pojďme se na boty služby Cryptotrader.org podívat.

Co je cryptotrader bot

Co je cryptotrader bot? Cryptotrader bot je robot automaticky obchodující s kryptoměnou.

Jak funguje takový bot? Uživatel vloží určitý obnos kryptoměny jako bitcoin, bitcoin cash nebo ether na burzu, se kterou umí bot pracovat. Jsou mezi nimi obvykle služby Bitstamp, Poloniex, Coinbase nebo Bitfinex. S nimi se propojí program, který za uživatele automaticky obchoduje s kryptoměnou vloženou na burzu. Obecně se tedy vystavujete „pouze“ riziku držení měny na burze. Velice důležitá je také důvěryhodnost provozovatele bota. K této problematice se také v recenzi dostaneme.

Služba CryptoTrader

Web Cryptotrader.org patří mezi nejpoužívanější služby ve světě kryptobotů. Nabízí celkově jednoduché rozhraní, které lze intuitivně ovládat. Na levé straně naleznete menu, kterým se posouváte na další stránky webového rozhraní. Jsou mezi nimi záložky Backtesting, Strategies, Live Trading a Help. Strategiím se budeme věnovat dále. Níže naleznete obrázek z prostředí webové aplikace této služby.

Registrace a poplatky za používání bota

Registrace na webu Cryptotrader.org je rychlá. Stačí pouze vyplnit vaši e-mailovou adresu, na kterou vám přijde upozornění a prolink na potvrzení registrace.

Ačkoli všechno proběhne rychle a jednoduše, po registraci zjistíte velice zásadní věc. Za jakékoli používání bota musíte zaplatit částku uvedenou v bitcoinu nebo v litecoinu.

Nejlevnější předplatné (verze Basic+) vyjde na 0,0025 bitcoinu měsíčně, nejdražší Premium pak na 0,0312 bitcoinu měsíčně. Celkem je pro uživatele dostupných 5 programů předplatného. V přepočtu na současný kurz této kryptoměny stojí používání bota v rozmezí od 360 do 4524 korun českých. Níže v tabulce naleznete podrobně, za jaké funkce si v této službě platíte.

Strategie – základ úspěchu

Strategie je v investování klíčová záležitost. Každý uživatel, který si platí měsíční předplatné, si může vybrat jednoho či více botů, se kterými za něj služba CryptoTrader obchoduje. V nabídce jsou desítky různých strategií, k dispozici je celý jejich katalog. Je jen na uživateli, aby si vybral jemu vyhovující způsob obchodování. Za používání každé z nich platí uživatel opět bitcoinem v rozmezí od 0,005 do 0,04 BTC. Pro lepší představu, ceny botů se pohybují podle současného kurzu bitcoinu mezi 700 a 6000 korunami.

Vybrané strategie na CryptoTrader

Jak funguje strategie na službě CryptoTrader? Podle statistiky webu CryptoTrader mezi nejpopulárnější patří Blade Runner, Optibot a Megabit 2.

Blader Runner bot

První zmíněný bot Blade Runner je kompatibilní se všemi velkými burzami (Poloniex, Huobi, Bitstamp a další). Zaměřuje se na minutový prodej a nákup. Řídí se tedy minutovým grafem kryptoměn. Jeho definicí je prodání v nejbližší možný okamžik, kdy stoupne aktuální cena oproti ceně nákupní. Podrobněji je popsaná zde.

Optibot

Druhý bot Optibot operuje opět na celé řadě oblíbeních burz (Bitfinex, Poloniex, Bitstamp nebo CoinBase Pro). Stará se o to, aby vaše investované kryptoměny podléhaly tomu správnému trendu. Optibot v rychlosti reaguje na vývoj. Zjednodušeně řečeno, pokud jde tržní cena nahoru, pak nakupuje. Pokud jde cena kryptoměny dolů, ihned prodává. Nevýhodou této strategie je, že ji mohou ovlivnit tzv. velryby. Jsou to velcí hráči, kteří hýbou trhem tak, jak se jim zlíbí. Pozor tedy na bezhlavé následování nevyzpytatelného trendu.

Megabit 2 bot

V neposlední řadě představme bota Megabit 2. Tento kryptobot využívá tzv. margin trading, obchod na páku. Stačí vám pouze malého obnosu kryptoměny, kterou reálně držíte, zatímco obchodník operuje s velkou částkou. Dosáhnete tak tzv. pákového efektu, který zvyšuje možný zisk. Megabit 2 obchoduje pouze několikrát denně a sleduje aktuální denní trend, aby docílil tolik chtěného zisku pro svého klienta.

Podvod, nebo skvělý systém

Je web CryptoTrader podvod? V nedávné době jej tak označil server Scambroker.com. V tomto článku se dočtete o údajných problémech, které se měly s souvislosti se službou objevit. Redaktoři upozorňují na skutečnost, že jim nebyla umožněno použít licencovaných a legálních metod obchodování s kryptoměnami. Dále pak zmiňují absenci zmínky o tom, na čem jsou signály pro jednotlivé boty podloženy.

Co se legálnosti týče, ve většině zemích světa patří kryptoměny stále do tzv. šedé zóny. Jednoduše řečeno, držení kryptoměn a obchodování s nimi není dosud ani zákonem povoleno, ale ani zakázáno. Redaktoři zmíněného serveru ve svém článku ovšem případnou ilegálnost celého projektu nijak nezmiňují. Zda jde o scam nelze jednoznačně potvrdit ani vyvrátit.

Proč bota používat a proč ne

Proč byste měli, či naopak neměli používat aplikace jako je cryptotrader bot? Roboti dnes poskytují služby již v mnoha odvětvích a kryptoměny nezůstávají pozadu. První velkou výhodou je automatizace. O svého bota se nemusíte vůbec starat. Pouze ho zapnete a povolíte mu přístup na váš účet na burze. Druhou jsou pak samozřejmě případné zisky, pokud je vámi vybraná strategie úspěšná.

Na druhou stranu jde se ziskem ruku v ruce možná ztráta. Pokud je vybraná strategie neúspěšná, nesete si na vlastní účet i případnou ztrátu. Žádný dohledový úřad ani centrální autorita nemůže zaručit, zda je daný poskytovatel botů důvěryhodný. Za takové riziko zodpovídá každý trader sám. Mnozí uživatelé proto mohou upřednostnit osobní obchodování, které si budete sami vyřizovat na vámi zvolené burze.

Porovnání s konkurenčními službami

Na internetu naleznete celou řadu služeb nabízející cryptotrader boty. Nelze zcela jednoznačně říci, který z nich je nejlepší trading bot. Uživatel si musí nabízené služby zhodnotit sám. Jistě vám k tomu mohou pomoci zkušenosti dalších uživatelů na internetových fórech. Z konkurenčních služeb uveďme Haasbot a Gekko.

Haasbot podporuje 20 online burz kryptoměn, má celkem 15 hlavních obchodních strategií a 50 indikátorů trhu. Můžete si tedy svoji osobní strategii upravit podle historického vývoje vybrané kryptoměny. Služba je zpoplatněna, částka se podle typu předplatného pohybuje mezi 0,028 a 0,208 BTC (v přepočtu mezi 4000 a 30 000 korunami).

Gekko patří mezi bezplatné alternativy. Jde o open source službu, který uživateli poskytuje možnost si nadefinovat vlastní strategii. Pro její vytvoření jsou vám k dispozici technické ukazatele vývoje trhu. Mezi podporované burzy patří silní trojka Bitfinex, Bitstamp a Poloniex. Mezi výhody patří také systém pluginů. Služba vás pomocí nich dokáže informovat v reálném čase přes Telegram či e-mail.

Je pouze na vás, kterou službu si vyberete. Na všech se můžete zaregistrovat zcela zdarma a pomocí poslední zmíněné můžete i zdarma cryptotrader bota využívat. Přejeme mnoho zdaru při vašem obchodování s kryptoměnami.