Významné kryptoměnové burzy zakládají investiční fondy

Začátkem měsíce došlo k zveřejnění zpráv o založení hned dvou investičních fondů pro podporu blockchainových projektů. Jedná se o na sobě zcela nezávislé fondy, za kterými stojí dvě z nejvýznamnějších světových kryptoměnových burz – Binance a Huobi.

Binance bude podporovat nové i stávající projekty

Binance spolu se svou divizí Binance Labs potvrdila 1. června, že plánuje vytvoření investičního fondu ve výši 1 miliardy dolarů. Ella Zhang z Binance Labs sdělil, že fond bude sloužit k investování jak do nových, tak i stávajících blockchainových projektů.

Investičním nástrojem bude BNB token, který je vlastní kryptoměnou burzy Binance. Binance kryptoměnu BNB využívá již od svého spuštění.

Podporu mohou získat projekty z celého světa

Binance je v současnosti nejvýznamnější kryptoměnovou burzou s denním objemem obchodů přesahujícím 1,5 miliardy dolarů. Její divize Binance Labs již podpořila čtyři blockchainové projekty, například kryptoměnu MobileCoin, na jejíž rozvoj vyčlenila 30 miliónů dolarů. Z nového fondu budou podpořeny vybrané projekty z celého světa, šanci mají i Češi.

Za čínsko-jihokorejským fondem stojí i kryptoměnová burza Huobi

Huobi je s třetím největším objemem směny kryptoměn na světě jedním z nejvýznamnějších hráčů a ani její kroky rozhodně nelze pokládat za nevýznamné. Objem obchodů na ní se denně pohybuje kolem 1,27 miliard dolarů.

I asijský fond bude podporovat blockchainové projekty

Kryptoměnová burza Huobi uzavřela partnerství s čínskou investiční společností New Margin Capital a jihokorejskou bezpečnostní firmou Kiwoom Securities Co., Ltd. Společně mají v plánu vytvořit investiční fond ve výši 93 milionů dolarů. Dalším investorem se má údajně stát jihokorejská Mirae Asset Financial Group. Zprávu zveřejnil 1. června China Money Network.

Fond, za kterým stojí čínské a jihokorejské společnosti, plánuje, stejně jako Binance, podporovat projekty založené na technologii blockchainu.

Plánují Binance a Huobi rozšířit sféru svého vlivu?

Je zřejmé, že významné kryptoměnové burzy vzkvétají a mohou si dovolit vyčlenit prostředky na investice sahající za hranice jejich dosavadní působnosti. Jelikož se jedná o silné a úspěšné hráče na finančních trzích, je pravděpodobné, že podpora zajímavých projektů bude mít i racionální důvod.

Binance i Huobi zjevně usilují o rozšíření sféry vlivu a hledají zajímavé příležitosti k proniknutí do dalších oblastí ve světě kryptoměn a blockchainu. Jak se jim v tomto směru povede, ukáže čas.