Huobi připravuje nový investiční fond

Na světe v současnosti fungují tisíce kryptosměnáren a kryptoburz. Mezi ty nejznámější patří i Huobi. Jde současně o celosvětově třetí největší burzu, co se celkového objemu transakcí týče. Nyní bude Huobi spolupracovat se dvěma investičními společnostmi, s čínským NewMargin Capital a s jihokorejským Kiwoom Securities.

Rozpočet fondu

Dohromady plánují vytvoření investičního fondu pro vývoj společností založených na blockchainu. O této novince informoval zpravodajský server China Money Network 1. června. Nově vzniklý fond má mít rozpočet 93 milionů amerických dolarů.

Fond má směřovat podporu k nově vzniklým starupům, které se budou zabývat blockchainem na přeshraniční bázi. Dále tak podpoří spolupráci mezi Čínou a Jižní Koreou.

Konkurenční fond

Zprávy o zamýšleném fondu se objevují pouze den poté, co největší kryptoburza světa, Binance, ohlásila záměr vytvořit svůj vlastní fond.

Tento fond na bázi kryptoměn by měl operovat s neuvěřitelnou částkou 1 miliardy amerických dolarů. Podporovat by měl rovněž startupy zabývající se kryptoměnami a blockchainem obecně.

Burza Binance v současné době již podobným projektům pomáhá. Má pro tuto činnosti vyhrazený svůj „inkubátor“, který se jmenuje „Binance Labs“ a uživatelé této burzy ho od vidění dobře znají.

Odkaz na tuto „laboratoř“ lze objevit nahoře na liště po přihlášení se na webových stránkách Binance. V dubnu tohoto roku zmíněná kryptoburza poskytla podporu ve výši 30 milionů dolarů. Ta putovala nově vzniklému altoinu MobileCoin, zaměřeného na anonymitu uživatelů.

Huobi představila ETF

Burza Huobi zároveň v týž den spustila zcela nový burzovně obchodovaný fond (v angličtině Exchange-traded fund, zkráceně ETF). Je založen na burzovním indexu s desítkou nejobchodovanějších položek. Umožní diversifikaci prostředků již při malém objemu investice (ekvivalent 0,1 BTC).

Kurzy fondu jsou vedeny proti tokenu Tether (USDT). Hlavní účel tokenu je převést americké dolary do online světa. Jeho cena se pohybuje stabilně na 1 USD za 1 token.

Kryptoburza Huobi v současnosti operuje s denním objemem obchodů přesahující 1 miliardu dolarů.