Uber IPO: Akciová investiční příležitost

uber ipo akcie

Společnost Uber se chystá nabídnout investiční příležitost v podobě akcie společnosti širší veřejnosti. Plány vstupu na burzu se odvíjí od stability a ziskovosti firmy. Uberu se daří rok od roku navyšovat obrat a realizovat úspěšně nové investiční záměry. Proto bychom se mohli na Uber IPO těšit již příští rok. Akcie Uber představují zajímavou investiční příležitost v prvních chvílích uvedení na burzu i jako dlouhodobá investice.

Uber IPO v roce 2019

Dara Khosrowshahi uvedl, že firma hodlá na burzu vstoupit již v roce 2019. Investovat a podílet se na zisku z aktivit společnosti pak bude mít možnost každý akcionář. V minulosti se o investici zajímal i Warren Buffett vlastnící Berkshire Hathaway nebo čínská společnost vlastnící vyhledávač Baidu. Google Ventures do Uberu investoval 258 milionů dolarů a přidávají se další významní a velcí investoři.

Ti všichni vidí obrovský potenciál inovativní společnosti Uber. Předpokládá se, že krátce po Uber IPO akcie zaznamenají nárůst hodnoty ve stovkách procent.

Uber boří zažité konvence

Že nemůžeme cestovat jinak než vlastním autem nebo městskou hromadnou dopravou? Na to se zaměřila americká nadnárodní společnost, která vyvinula aplikaci pro sdílení dopravy. Co přesně bylo jejich záměrem? Aby si každý, kdo potřebuje někam odvézt mohl zadat požadavek prostřednictvím chytrého telefonu do aplikace Uber a každý, kdo tím směrem jede a je registrovaný jako řidič Uberu mu mohl nabídnout služby.

Zákazník zaplatí společnosti Uber a ta poté zasílá odměnu řidiči, který jízdu realizoval. A najednou vznikla služba, která není běžné taxi, ale jistá podoba spolujízdy. Je oblíbená a úspěšná? U uživatelů i řidičů rozhodně ano! Co je Uber? Inovativní společnost, která jde za hranice možností současné městské dopravy!

Jak se cestuje s Uberem

Klíčem k úspěchu nové služby je především aplikace pro chytré telefony, kterou společnost stále rozvíjí a zdokonaluje. Jakmile zadáte do aplikace cíl cesty, vidíte dostupné Uber vozy. Aplikace vám umožní i vybrat si řidiče. Za jízdu byste měli tímto způsobem zaplatit mnohem méně, než kdybyste použili služeb běžného taxíku.

Každý se může registrovat jako řidič Uberu. Celá řada řidičů už vyměnila své současné zaměstnání za práci pod vlajkou společnosti Uber, jiným se zalíbila možnost drobného přivýdělku a jsou i tací, kteří to berou jako zpříjemnění při dlouhých obchodních cestách.

Kam Uber směřuje

Od svého založení v roce 2009 společnost expandovala do celé řady amerických, evropských, asijských, australských i afrických měst. Služby Uber budete moci využívat ve stovkách měst napříč kontinenty. Tento růst však Uberu nestačí. Rozhodl se jít v dopravě mnohem dál. Nejenže si prostřednictvím Uberu můžete už nechat i dovézt jídlo, zmrzlinu nebo objednat spolujízdu s dalšími cestujícími a tím snížit náklady ještě více.

Uber nechce stát na místě. Uber začal vyvíjet samořídící vozidla ve spolupráci s univerzitou Carnegie Mellon. Přijde vám to jako příliš ambiciózní plán? To je teprve začátek. Na světě je už prototyp létajícího auta UberAIR vyrobený společně s NASA. Připomíná dron a do pěti let by měl být schopen přepravovat pasažéry.

Vertikální přistání dává možnost, jak tento dopravní prostředek využít v přeplněných městech. Bude schopen přistát nejen na letištích, ale i na střechách budov nebo na zemi. O tom, že osobní přeprava vzduchem na krátké vzdálenosti má budoucnost svědčí i popularita Uber helikoptéry.

Vysoké možnosti zisku, to je Uber IPO

Co je IPO? Pod zkratkou se skrývá výraz Initial Public Offering. IPO znamená první veřejnou nabídku akcií, tedy první vstup společnosti na burzu. Pomocí úpisu akcií firma získává nový kapitál pro financování rozvoje a investičních záměrů. Každý, kdo si akcie zakoupí a ponechá, stává se podílníkem na budoucím zisku společnosti. Akcie Uber si možná budeme moci zakoupit už příští rok!