Spekulativní obchody s CFD konopí a ropy

Trading akcií není jednoduchý, vyžaduje dobré načasování, důkladné analýzy, trpělivost a zároveň sílu odolat a obchod včas ukončit. Připravili jsme pro vás reálnou ukázku obchodů tradera Marka Otypky, který nám poskytl jak screeny, tak krátký popis jeho aktivit. Na konci roku 2018 a začátkem 2019 se zaměřil na obchody s akciemi konopí a ropy a my tak máme možnost nahlédnout blíže, co stálo na pozadí těchto úspěšných obchodů.

Trading CFD akcií

Hlavní motivací pro obchodování u CfD brokera pro mě bylo zkusit spekulovat s tureckou lirou, která tehdy zažívala rekordní propady a v dohledu byl její návrat zpět na rovnovážnou hodnotu.

Do dnešního dne jsem uzavřel více než 200 obchodních pozic se zajímavým ziskem a v tomto článku bych se rád podělil o ukázku dvou konkrétních obchodů.

Akcie Canopy Growt Corporation

První ukázkou je spekulace na nárůst ceny akcií kanadské společnosti Canopy Growt Corporation, která se specializuje na pěstování konopí a výrobu produktů na jeho bázi. I v souvislosti s legalizací konopí v Kanadě během listopadu minulého roku zažila značné pohyby její tržní kapitalizace.

Do obchodu jsem vstupoval po poměrně velkém poklesu z all-time high ceny akcie. Ten ale pokračoval déle, než jsem předpokládal, a proto jsem obchod mohl uzavřít v zisku až po více než měsíci od otevření pozice.

Akcie ropy WTI

Druhou ukázkou bude jeden z mých nejaktuálněji uzavřených obchodů. Ropa (v mém případě WTI, ale platí to i pro většinu ostatních) zažila od října roku 2018 velký propad a v posledních měsících se odrazila od dvouletého minima ze zhruba 42,5$. Nyní se již 2 týdny pohybuje okolo rovnovážné ceny zhruba 53$ a vzhledem k poměrně velké volatilitě je možné na ni dělat spekulativní obchody v rámci jednoho či několika dní, oběma směry.

Zde jsem opět spekuloval na nárůst ceny, neboť se dostala téměř 2% pod aktuálně rovnovážnou. Vystoupil jsem pak při poměrně zajímavém zisku před nástupem víkendu, jednak proto, že jsem už neočekával další výrazný nárůst a druhak proto, že 18. února je pro CfD na toto aktivum měsíční roll-over.

Pokud byste rádi více takových krátkých analýz a reportů z obchodování a tradingu, dejte nám vědět skrze kontaktní formulář. Rádi jej budeme dále připravovat a sdílet naše výsledky.