Projekt Dfinity získal další investiční inijekci

Projekt Dfinity získal další investiční inijekci, a to konkrétně 105 milionů dolarů od investičního fondu Polychain Capital a Andreessena Horowitze, který investoval přes svůj investiční fond a16z. Jedná se už o druhou velkou investiční částku, kterou Dfinity získal v roce 2018, v únoru jak Polychain tak Horowitz investovali dohromady na 61 milionů dolarů.

Startup Dfinity ukončuje přesale investiční kolo pro investory

Dfinity tak oznámil 29. srpna, že ukončuje své tzv. Presale round, investiční kolo pro první investory.

Dfinity je dalším projektem, který si získal pozornost u velkých investičních fondů (kromě výše zmíněných do něj investovali např. SV Angel, Aspect Ventures, Village Global, Multicoin Capital, Scalar Capital, Wanxiang Blockchain, Amino Capital).

Dfinity staví blockchainový superpočítač

Od roku 2015 získal už více jak 200 milionů dolarů a jeho misí zůstává postavit cloudový počítač internetu. Zjednodušeně by se mělo jednat o blockchainový superpočítač, který by měl zajišťovat chod softwaru a služeb, které budou fungovat na internetu.

Pro mě je tahle investice známkou neustále se zvyšujícího zájmu institucionálních hráčů o blockchainový a kryptoměnový svět. Přestože se stále jedná o velmi mladé blockchainové start-upy a mnoho z nich do budoucna neuspěje, samotná technologie a potenciál jejího využití získává velkou pozornost nejen geeků a nadšenců, ale i těch největších podnikatelů a investorů na světě.