Kryptoměna PIVX

pivx kryptoměna

Na trhu kryptoměn se nachází celá řada projektů, které nemají zvučné jméno nebo naopak se snaží těžit z pojmů, které vzbuzují v širší veřejnosti pozdvižení. Mezi jednu z takových kryptoměn patří i PIVX. Kryptoměna byla založena v únoru 2016 pod názvem Darknet (DNET). Celá řada fanoušků světa kryptoměn hanila tuto kryptoměnu, že se snaží vytěžit pouze atraktivní jméno. Jenže jak se ukázalo postupem času, Darknet alias PIVX to myslí vážně.

Co je PIVX

PIVX je ve zkratce Private Instant Verified Transaction a jedná se o decentralizovanou open-source kryptoměnu, která klade důraz na snadné použití a soukromí. Aby byla kryptoměna dostupnější, má projekt vlastní peněženku pro chytré mobilní telefony. Využití kryptoměny je tak na velmi vysoké úrovni. PIVX totiž využijete při každodenních platbách.

Za svůj vznik vděčí kryptoměně DASH, z které PIVX vznikl, ale na rozdíl od kolegy používá algoritmus PoS(Proof-of-Stake). Na těžbě, jenž je potvrzením transakcí a vytvářením nových bloků, se mohou podílet pouze ti uživatelé, kteří mají minimálně 10 tisíc PIVX tokenů.

Nejedná se však o jedinou odlišnost od „konkurence“. Tokeny v PIVX se generují každý rok automaticky a to o částku 2,6 milionů tokenů. Oproti ostatním kryptoměnám, má PIVX inflační charakter, jelikož počet mincí není konečný.

Bezpečnost především

Součástí PIVX je protokol Zerocoin, který zajišťuje větší bezpečnost a anonymitu transakcí end-to-end. Protokol běží na metodě Zero-Knowledge proof (důkaz o nulové znalosti). Ve zkratce dokáže díky protokolu potvrdit finanční transakce, že se skutečně staly, aniž by musel sdělovat veřejnosti bližší informace. Zkrátka se potvrdí vše náležité.

Díky této funkci má PIVX náskok oproti jiným Bitcoinovým alternativám, které se jen snažily převzít roli soukromé zero-knowledge transakce, ale namísto toho vytváří pouze pseudo anonymní povahu. To je problémem celé řady kryptoměn, které se na první pohled tváří anonymně, jako například Bitcoin, ale ve skutečnosti neposkytují uživateli úplnou anonymitu. Vzniklo tak několik kryptoměn, které podporují plnou anonymitu a mezi ně spadá i PIVX.

Jaké výhody má PIVX

Kromě výše uvedených výhod nabízí PIVX i další plusy, které z něj dělají horkého kandidáta na top kryptoměnu budoucnosti. Díky integraci Zerocoin Protokolu a dalších doplňků, jako jsou například rychlejší transakce (SwiftTX), pobídková síť uzlů (Masternode) a komunitou navrhované řízení, má PIVX nakročeno stát se robustní, skutečně soukromou, okamžitou a ověřenou kryptoměnou. A další výhody čekají.

Nové funkce jsou za rohem. Během několika měsíců či let by měla být zavedena funkce end-to-end šifrovaného chatu pro soukromé a skupinové konverzace mezi uživateli. Dále to jsou elastické rozměry bloku, které se přizpůsobí, U2F integrace, podřízená funkce kontroly adres pro peněženky a mnoho dalšího. PIVX je zkrátka kryptoměna, která toho hodně slibuje, ale zároveň se snaží i plnit. Díky tomu si udržuje svou nabídkovou hodnotu i cenu na trhu.

Jak koupit PIVX

PIVX je možné zakoupit na burzách a směnárnách s kryptoměnami. Vyplatí se sledovat coinmarketcap.com, kde kromě ceny naleznete i graf, seznam burz a další informace o kryptoměně PIVX. Kromě výše uvedené stránky vám zajisté pomůže i převodník kryptoměn, který vám řekne aktuální cenu na české koruny. PIVX kurz je od nového roku v hodnotě od 3-6 dolarů. Na začátku roku se cena vyšplhla na úctyhodných 12 dolarů, ale poté následoval pokles. Kalkulačka kryptoměn vám snadno spočítá ztrátu, zisk nebo aktuální cenu kryptoměn.

Jak je patrné výše, kryptoměna PIVX má slušně nakročeno stát se jednou z nejvýznamnějších kryptoměn na trhu. Je to díky technologiím, které se rozhodla zavést, ať už se bavíme o anonymitě nebo rychlejších transakcích a přizpůsobení se požadavkům uživatelů. Otázkou je, zda nebude na škodu neustálý nárůst mincí a tedy možnost inflace, jako u jediné kryptoměny na trhu.