Kryptoměna ICON k rychlému propojení světa

icon kryptoměna

ICON je projekt jihokorejské společnosti Dayli Financial Group založený na blockchain technologii. Jeho heslem je „Hyperconnect the world“. Rychlého propojení světa se snaží vývojáři ICONu dosáhnout vytvořením jedné z největších decentralizovaných sítí na světě.

Za ICONem stojí profesionální tým, univerzity i vláda

Síť je postavena na Loopchain technologii, kterou společnost Dayli Financial Group vyvinuta ve spolupráci s jihokorejskými univerzitami. Vývoj částečně financovala i jihokorejská vláda. Proto je kryptoměna ICON někdy označována jako korejské Ethereum.

Na vývoji ICONu pracuje tým s více než sto členy, mezi nimiž jsou nejen softwaroví inženýři, vývojáři a bezpečnostní experti, ale také odborníci z dalších oborů. Na projektu pracují i špičkoví designéři, obchodní analytici a marketingoví specialisté. V čele týmu stojí klíčoví zaměstnanci společnosti Dayli Financial Group.

Kryptoměna pro instituce a státní správu

Na rozdíl od většiny kryptoměn, které jsou určeny hlavně pro soukromý sektor, vytváří ICON decentralizovanou síť, která má má sloužit zejména pro instituce státní správy a další organizace. V rámci projektu je možné propojit státní orgány, university, nemocnice i podniky v rámci celého světa.

Mladá, ale výrazná kryptoměna

Práce na projektu byly zahájeny v roce 2015 a ve světě kryptoměn se ICON představil teprve v loňském roce. Krátce po svém uvedení na trh se propracoval mezi první dvacítku vedoucích kryptoměn. V posledních měsících sice zaznamenal propad, ale stále má silný potenciál.

Síť IKON spojuje blockchainy jednotlivých uživatelů

Cílem projektu IKON je odstranění bariér mezi kryptoměnou, fiat měnou a reálným světem. Loopchain technologie je plně kompatibilní s tradičním blockchainem, který využívá Bitcoin a Ethereum. Proto si v rámci ICONu může každý uživatel postavit vlastní individuálně přizpůsobený blockchain. Tyto blockchainy jsou schopny vzájemně komunikovat a předávat mezi sebou informace prostřednictvím globálního blockchainového systému ICON Nexus.

Projekt s vlastní umělou inteligencí a tokeny ICX

Projekt má implementovanou vlastní umělou inteligenci na platformě DAVinCI, kterou využívá např. Hyundai Card nebo AXA Insurance. Síť by měla zvládnout zhruba 9 tisíc transakcí za sekundu. K realizaci transakcí ICON využívá vlastní kryptoměnu ICX.

Usnadnění mechanismu řízení státní správy i ostatních subjektů

ICON tedy usnadňuje mechanismus řízení státní správy, propojuje jednotlivé státní a obecní instituce, a zapojit se do něj mohou i univerzity, nemocnice, banky, pojišťovny, velké podniky a organizace. Všechny subjekty v síti pak mohou své vnitřní záležitosti řešit v rámci vlastního blockchainu. S dalšími do projektu zapojenými subjekty pak mohou komunikovat i realizovat transakce prostřednictvím sítě.

Projekt je přínosný zejména pro státy, jejichž orgány mají postavení samostatných ekonomických subjektů a mohou samostatně rozhodovat o svých nákladech, vytváření fondů i investicích.

Transakce je možné provádět v ICX i dalších kryptoměnách

Token ICX má usnadnit provádění transakcí mezi jednotlivými podniky a institucemi zapojenými do projektu. Platby, např. proplacení léčby nemocnici pojišťovnou, jsou realizovány přímo. Kromě ICX tokenů by ale síť ICON měla být schopna operovat i s ostatními kryptoměnami na trhu.

Aktivní přístup a řešení šité na míru

Od ostatních kryptoměn se ICON významně odlišuje také v aktivním přístupu při získávání uživatelů. ICON totiž společnosti a podniky oslovuje přímo a zjišťuje, jaké jsou jejich specifické požadavky. Na základě konkrétních podkladů pro ně pak vytváří řešení přímo na míru.

V síti ICON jsou zapojeny významné instituce

Že je ICON významným hráčem na trhu kryptoměn dokládá fakt, že se mu podařilo získat silné partnery mezi významnými jihokorejskými společnostmi. Je také pravděpodobné, že jejich počet bude do budoucna narůstat. Do IKONu již jsou zapojeny významné finanční instituce, univerzity i nemocnice, jako například Samsung Medical Centre, Ripple Asia nebo Woori bank.

Kde koupit ICX

ICX lze zakoupit na internetových burzách Binance, Okex a jihokorejské Huobi. Tokeny je možné směnit i za fiat měnu v jihokorejské směnárně UPbit.

Jak uchovat tokeny ICONu

Pro uchování ICX je ideálním řešením peněženka ICONex přímo od vývojového týmu ICONu. Kromě ICX podporuje i řadu dalších kryptoměn. ICONex má uživatelsky přívětivé rozhraní a umožňuje rychlé zpracování transakcí i bezpečné provádění plateb napříč různými kryptoměnami.

K snadnému přihlášení slouží ICONick

Namísto ID peněženky se lze k síti přihlašovat i pod vlastním nebo smyšleným uživatelským jménem, označovaným jako ICONick. Vlastní ICONick je pro uživatele snadno zapamatovatelný a umožňuje jim rychlejší přihlášení k síti a realizaci transakcí.

Zdroje informací o projektu

Kompletní informace o projektu jsou k dispozici na oficiálních stránkách ICONu. O novinkách a plánech informuje vývojový tým ICONu také na Twitteru a Mediu.

Budoucnost ICONu

Projekt ICON má silné zázemí, kvalitní tým a ambiciózní, nicméně realizovatelný plán. Pokud bude projekt úspěšný, může se ICON záhy stát významnou sítí a jednou z vedoucích veličin na trhu kryptoměn. Mnohé prognózy předpovídají ICONu zejména v následujících dvou letech prudký vzestup.

Kromě dobře zpracovaného a neotřelého projektu má IKON i solidní portfolio uživatelů a podporu jihokorejské vlády. Rozhodně se tedy vyplatí sledovat jeho vývoj.