Binární opce pro začátečníky

binární opce pro začátečníky

Rozhodli jste se investovat a vaše volba padla na binární opce? Jste v tomto světě nováčky a potřebujete se orientovat? Máme pro vás článek, který je skvělým odrazovým můstkem do světa binárních opcí. Po jeho přečtení budete vědět, co dělat, jak investovat chytře a jak nakládat se zisky.

Co jsou binární opce

Binární opce jsou jednou z možností, jak na internetu vydělat. Nepotřebujete příliš hluboké znalosti k profitování z jejich obchodování. Jak již samotný název napovídá, jediné co řešíte je zisk nebo ztráta. Jak vše probíhá?

Samotný obchod se točí kolem cen komodit nebo měnových párů a jejich poklesu nebo růstu, na což je nastavený fixní kurz. Oproti klasickému obchodování na burze je tento způsob investování méně rizikový a s tím jde ruku v ruce i ziskovost. Za minimum investované částky však můžete získat i 90% z celkově investované částky. Ideální způsob, jak vydělat a zároveň se seznámit s investováním.

Jak vydělám na opcích

Že se jedná o poměrně jednoduchý způsob vydělávání peněz přes internet už víte. Jak to funguje? Abyste byli v profitu, musíte správně odhadnout směr ceny. Cena však může jít nahoru nebo dolů. Pro správný odhad je nutné použít obchodní strategii. Nejlepší strategie neexistuje a každý obchodník má tu svoji, které říká nejlepší. Nenechte se proto zmást. Úspěšnost jednotlivých strategií může být proto relativní.

Binarní opce a strategie, jak na ně

Víme, co jsou binární opce a jak začít. Nyní je potřeba se podívat na strategii. Výše jsme řekli, že neexistuje nejlepší strategie a každý má jiné zkušenosti s obchodováním binárních opcí. Přesto existuje několik osvědčených pravidel, které je dobré dodržovat. V prvé řadě si vyberte dobrého partnera, který vám bude zprostředkovávat obchody. Takzvaný broker se postará o spojení s burzou a bude uzavírat vaše příkazy. Je důležité sledovat poplatky a služby, které nabízí. Příliš vysoké poplatky vás dělí od zisků a užírají vám jen dřinu, kterou investujete do vydělávání.

Následně je nutné vytvořit si základní strategii, kterou budete vždy dodržovat. Nejlepší strategie na světě selže v okamžiku, kdy budete zmatkovat a neudržíte si chladnou hlavu.

Úspěšné obchodní strategie nehledejte na internetu. Studujte možnosti a vytvořte si vlastní strategii, které budete rozumět od základů. Nekopírujte a vzdělávejte se ve světě investování. Jedině tak můžete být skutečně úspěšní.

Jak vybrat brokera

Důležité faktory při výběru brokera:

  • Jak velký profit za každý ziskový obchod nabízí?
  • V jakém jazyce je obchodní platforma a orientuju se v ní dobře?
  • Jaká je minimální výše vkladu a obchodu?
  • V jakém časovém úseku nabízí broker obchodování? V 60 vteřinových, v 5 minutových nebo hodinových?
  • Je k dispozici demo účet zdarma pro seznámení se systémem?

Jak začít obchodovat a užívat si peníze

Máme vybranou společnost, tedy brokera, který nám bude zprostředkovávat obchody. Každá platforma má jiný způsob registrace, ale obvykle je nutné vyplnit povinné údaje, jako je občanský průkaz, trvalé bydliště a potvrzení vaší osoby nahráním dokladů. Tento způsob ověření pomáhá k vaši bezpečnosti.

Při registraci je dobré dávám pozor na nejrůznější podvody a posílat peníze jen do ověřených společností, které mají dlouhou historii a několik tisíc obchodníků. Vyhnete se tak případným zklamáním v momentě, kdy se nebudete moct přihlásit na burzu a váš obchodní účet bude zrušen.

Již máte za sebou několik ziskových obchodů a chcete si vybrat své poctivě vydělané peníze. Jaké máte možnosti? Jednoduše kliknete na ikonku výběr a postupujete podle pokynů. Peníze vám přijdou na účet nejpozději do 7 pracovních dnů. Celý proces je obvykle však mnohem rychlejší.

Kolik můžete vydělat a jak peníze zdanit

Realita o tom, kolik lze vydělat na binárních opcí se různí podle toho, na koho natrefíte. Vždy je to však otázka každého obchodníka. Někdo investuje poměrně vysoké částky a při úspěšném obchodování má i vysoké zisky, ale i ztráty. Vždy byste měli investovat pouze to, co si můžete dovolit ztratit.

Poté, co dosáhnete zisků, je nutné ještě peníze zdanit. Výdělek z binárních opcí se řadí mezi „ostatní příjmy“ podle paragrafu 10 a daní se 15%. Neplatíte zdravotní ani sociální pojištění. K obchodování nepotřebujete ani živnostenský list. V daňovém přiznání jen vyplníte kolonku ostatní příjmy, uvedete zisky a ty se zdaní 15 procenty. Je to jednoduché, daňové přiznání si můžete takto vyplnit sami a podat jej na finanční úřad.