Čínský investor nakoupil od ledna 10 000 Bitcoinů

Investice ve správný čas se vyplácí. Málokdo je ochoten veřejně přiznat, kolik vlastní Bitcoinů. Světlým příkladem, je čínský investor Cai Wensheng, který od ledna 2018 dokázal získat 10 000 Bitcoinů. Oznámil to ve veřejné debatě a přidal sdělení, že dlouho váhal, zda má nákup uskutečnit zejména proto, že  nebyl úplně rozhodnutý zda blockchain má budoucnost.

Nákup Bitcoinů v medvědím trhu

Cai Wensheng, který je známý jako Angel Investor (andělský investor) nejen v Číně si koupil svůj první Bitcoin koncem roku 2017. Nenechal se odradit ani medvědím trhem a neuvěřitelnou korekci z téměř 20 tisíc USD za jeden Bitcoin až na dnešních 8 – 10 tisíc USD. Kryptoměnový trh ho natolik zaujal, že investoval postupem času více a více.

Využil klesající ceny Bitcoinu na začátku roku 2018 a postupně nakupoval, až dosáhl cíle který si stanovil – a to bylo vlastnit 10 000 Bitcoinů.

Jak investuje Cai Wensheng

Investor Cai Wensheng získal své jmění v době, kdy se vyplatilo investovat do doménových jmen, které následně finančně zhodnotil. V současné době je předsedou společnosti Meitu, která nabízí možnost retušovat forografie a v roce 2016 dosáhla hodnoty 5 miliard dolarů. K jeho významným investicím, které jistě posílí jeho portfolio je i hodnota, kterou získal při strategických investicích do Bitcoinu.